Artise anime õhtu

Tunnustatud ja erilise Jaapani animatsiooni filmiõhtu.

Üritustesari ANIME ÕHTU toob kord kuus publikuni ühe Jaapani või aasia animeeritud filmi, millele eelneb sissejuhatus ja tore mälumäng. Parim võimalus anime filmi nautimiseks!

"Üksildane loss peeglis"

"Üksildane loss peeglis"

"Üksildane loss peeglis"

"Üksildane loss peeglis"

Järgmine üritus:

Reedel, 29. septembril kell 18.30, linastub Keiichi Hara, Takakazu Nagatomo imeline fantaasiafilm "Üksildane loss peeglis". 

PS! Film linastub jaapani keeles inglisekeelsete subtiitritega.

Seansile eelneb sissejuhatus ja/või mängime Kahooti auhindade peale!

Filmist:
Tokyo rahulikus rajoonis väldivad seitse õpilast koolis käimist ja eelistavad sellele pimedasse magamistuppa varjumist, et mitte oma perekondi ja sõpru näha. Kuid siis hakkavad neil kõigil magamistubades peeglid särama. Peeglit puudutades tõmmatakse nad oma üksildasest elust imelisse lossi, mis on pärit otsekui Grimmi muinasjutust. Lossis pole küll toitu ega vett, ent see on täis seinakontakte ja seda valitseb maskiga tüdruk, keda hüütakse Hundikuningannaks.


Keiichi Hara, Takakazu Nagatomo fantaasiafilm "Üksildane loss peeglis"
Õpilased saavad vihjeid, kuidas leida seinte sisse peidetud võti, mis täidab ühe soovi. Kuid võtme leidmiseks on aega kooliaasta lõpuni ja iga päev peavad nad lossist kella viieks lahkuma. Õpilaste arusaamatusest ja üksildusest sündinud lood pakuvad vabanemist sõpruse, empaatia ja ohvrite kaudu.
Leia üritus ka FACEBOOKIS!

Järgmised Artise animeõhtu filmid:

27.10  - "Perfect Blue" (1997). Rež. Satoshi Kon
"Perfect Blue" on üks ebatavalisemaid animefilme kogu Jaapani animatsiooni ajaloos. Režissöör Satoshi Koni debüütfilmi on võrreldud Alfred Hitchcocki ja David Lynchi teostega. Kon hajutas piiri tegelikkuse ja väljamõeldise vahel niivõrd, et vaataja pole alati võimeline üht teisest eristama.

17.11 - “Inu-oh” (2021). Rež. Masaaki Yuasa
14. sajandi Jaapanis aset leidva filmi keskmes on sõprus, mis tärkab moonutatud tantsija Inu-Ohi ja pimeda muusiku Tomona vahel.

24.11 - “Akira" (1988). Rež. Katsuhiro Otomo
Kui räägime, kultuslikest animefilmidest, siis üks ja ainus film on alati kõigil kohe pakkuda ja selleks on AKIRA, mis tähistab tänavu 35. aastapäeva. Suure sündmuse tähistamiseks toome ekraanile digitaalselt restaureeritud 4K versiooni.
Osta pilet