Artichoke Allures

An interesting movie from the past + a conversation inspired by it

The event series of "Artichoke Allures", which started in 2021, is a cinematographic evening taking place in every two months on Fridays, named after the Artis Cinema Club, and includes a thought-provoking film and guests to discuss it with. A cozy evening with a remarkable movie and an exciting conversation!

Artišokk ahvatleb lisaseansid:


Andrei Tarkovski "Stalker"
 - reedel, 7. juunil kell 19:00. 

Tinto Brassi "Caligula: The Ultimate Cut"
 - teisipäeval, 28. mail kell 19:00
 - reedel, 14. juunil kell 19:00
 - neljapäeval, 27. juunil kell 19:00

Järgmine üritus: 

Reedel, 24. mail kell 19:00 linastub üks olulisemaid õudusklassikuid ja tõeline kultusfilm "Ohvripidu" ("The Wicker Man", 1973), mida on nimetatud ka õudusfilmide "Kodanik Kane'iks".

Linastub Robin Hardy 1973. aasta filmi "Ohvripidu" ("The Wicker Man") 50. aastapäevaks valminud restaureeritud 4K versioon!

FILMIST: 
Šotimaal asub väike saar nimega Summerisle, kuhu saabub kohaliku teismelise tüdruku kadumist uurima politseiseersant Neil Howie (Edward Woodward). Howie'i uurimine osutub keerukamaks, kui selgub, et keegi pole teda sinna kutsunud ja keegi ei ole valmis teda ka tüdruku kadumise asjaolude selgitamise välja uurimisel aitama. Saare eluoluga tutvudes avastab Howie, et elanikud praktiseerivad paganlikke rituaale ning nad kõik on võlutud salapärasest Lord Summerisle'ist (Christopher Lee).

1989. aastal kirjutas originaalfilmi stsenarist Anthony Shaffer järje "The Loathsome Lambton Worm". Režissöör Hardy ei olnud sellest huvitatud ning film jäi tegemata. 2006. aastal linastus esimese filmi uusversioon Nicolas Cage'iga peaosas, kuid see osutus täielikuks põrumiseks. 2011. aastal linastus esimene päris järg "The Wicker Tree", mille lavastas ja kirjutas originaali režissöör Robin Hardy. Väikese rolli tegi ka Christopher Lee.

2013. aastal taastati 1973. aasta kinoversioon ning 2023. aastal ilmus 50. aastapäeva puhul filmi restaureeritud 4K versioon.
Jälgi üritust ka FACEBOOKIS!
OSTA PILET

Järgmine üritus:

Legendaarse režissööri Peter Weiri 1975. aasta unenäoline, müstiline, kummaline ja veidral kombel naha alla pugev "Piknik Rippuva kalju juures" (Picnic at Hanging Rock) linastub neljapäeval, 13. juunil kell 19:00.

Linastub Peter Weiri 1975. aasta "Piknik Rippuva kalju juures" (Picnic at Hanging Rock) restaureeritud 4K versioon!

Filmist:
1900ndate alguses läheb Miranda tüdrukute internaatkooli Austraalias. Sõbrapäeval viib tavaliselt väga range direktor tüdrukud väljasõidule ebatavalisele, kuid maalilisele vulkaanilisele moodustisele nimega Rippuv kalju. Olgugi et see on keelatud, läheb Miranda koos teiste tüdrukutega Rippuva kalju ümber jalutama. Alles pikniku lõppedes märgatakse, et tüdrukud ja üks õpetajatest on salapäraselt kadunud. Film põhineb Joan Lindsay 1967. aastal ilmunud samanimelisel romaanil.

Legendaarne režissöör Peter Weir (The Truman Show, Witness, Gallipoli, Dead Poets Society, Master and Commander: The Far Side of the World, The Way Back) pole teinud 14 aastat ühtegi uut filmi ning viimaste uudiste kohaselt pole tal kavas ka enam tagasi tulla, mistõttu on praegu parim aeg üle vaadata tema Austraalia uue laine (Wake in Fright, Mad Max, Gallipoli, The Devil’s Playground, The Year of Living Dangerously, Dead Calm, The Last Wave, The Year My Voice Broke) alla kuuluv klassika. 

Filmi mõjud ulatuvad nii Sofia Coppola filmideni kui ka tõsiasjani, et tihtipeale vaadeldakse filmi ka kui näitena, kuidas kujutada Lovecraftile omast müstilist, kirjeldamatut ja sõnatut õudust, mida küll tajud, aga ei näe ja ei oska ka sõnadesse panna.

Jälgi üritust ka FACEBOOKIS!

OSTA PILET
Kaader filmist "Jumala linn"

Järgmised Artišokk ahvatleb seansid:

Neljapäeval, 18.07 kell 19:00 "Jumala linn" (Cidade de Deus/City of God, 2002). Rež. Fernando Meirelles, Kátia Lund

Neljapäeval, 22.08 kell 19:00 "Das Boot. Ühe allveelaeva lugu" (Das Boot, 1981). Rež. Wolfgang Petersen

Neljapäeval, 12.09 kell 19:00 "Ohverdus" (Offret). Rež. Andrei Tarkovski