Eesti filmi õhtu

Uue kodumaise filmi esmalinastus koos tegijatega

2021. suvel alguse saanud üritustesari EESTI FILMI ÕHTU toob kord kuus publikuni ühe selle kuu kodumaise filmi, mille juhatavad sisse filmiga seotud inimesed ja/või filmis osalenud näitlejad. Parim võimalus uue kodumaise filmi nautimiseks!

EESTI DOKFILMI ÕHTU järgmine üritus:

Eesti dokfilmi õhtu: neljapäeval, 03.10 kell 19:00 - külas filmitegijad!

Kaupo Kruusiaugu dokumentaalfilm "Anett"
https://www.kino.ee/event/6826/anett

Režissöör Kaupo Kruusiaugu dokumentaalfilm maailma teiseks reketiks tõusnud Eesti edukaimast tennisistist Anett Kontaveidist linastub kino Artis Eesti filmi õhtul neljapäeval, 03.10 kell 19:00 - külas filmitegijad!

Eesti esireket Anett Kontaveit teatas plaanist teha tippspordiga lõpparve eelmise aasta suvel. Otsuse küpsemine ja avalikkusele teatamine langes perioodi, mille jooksul saatis Anetti sageli võttegrupp, sest valmimas oli tipptennisisti elust rääkiv film. Mitme eduka dokumentaalfilmi režissööri Kaupo Kruusiaugu sõnul muutiski Anetist filmi tegemise eriliseks murranguline otsus, mis sündis filmivõtete perioodil. „Dokumentaalfilmi tegema asudes ei saa kunagi stsenaariumit täpselt paika panna, sest film kajastab peategelase elu sellisena, nagu see on. Me läksime tegema filmi tipptennisistist: tema elust ja karjääri kujunemisest, teadmata, et just filmivõtete perioodil sünnib Aneti karjääris nii oluline pööre.“

Kruusiaugu filmid heidavad sügava pilgu peategelaste igapäevaellu, eesmärgiga näidata, milline töökus, sihikindlus, aga ka psühholoogilised heitlused peituvad edu taga ja milline on kaotuste hind. Režissööri sõnul saab dokumentaalfilmis „Anett“ jälgida väga lähedalt Aneti elumuutva otsuse küpsemist. „See on päris elu, mis jääb särava tennisemaailma varju: inimvõimete piiril pingutused, võidud, kaotused. Tipus olemise hind on sageli üksindus.“
„Film annab hea võimaluse jälgida ühe erakordse teekonna lõppu ja uue algust,“ sõnas Kruusiauk. Suurte muutuste aeg Anett Kontaveidi elus jätkub – koos elukaaslasega ootab ta peatselt perre esimest last.

Lisaks Anett Kontaveidile saavad dokumentaalfilmis sõna inimesed, kellel oli oluline roll tema karjääri kujunemisel – Aneti ema ja esimene treener Ülle Milk, pikaaegne toetaja ja mänedžer Tarmo Sumberg, Aneti viimane treener Torben Beltz ning teised.
Filmi režissöör ja produtsent on Kaupo Kruusiauk, operaator Aivo Rannik („Aasta täis draamat“, 2019), helioperaator Mart Kessel-Otsa, monteerija Roland Abel, helirežissöör Harmo Kallaste, helilooja Sander Mölder ja kujundaja Janek Murd. Filmi toodab Flo Film, tegevprodutsent on Katre Ratassepp.
Dokumentaalfilmi „Anett“ tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja eratoetajad.
Kaupo Kruusiaugu eelmine täispikk dokumentaalfilm „Machina Faust“ portreteeris andekat muusikut ja heliloojat Maria Fausti. See valiti Eesti filmiajakirjanike ühingu poolt 2022. aasta parimaks Eesti filmiks (Neitsi Maali) ning EFTA 2023. aasta galal parimaks Eesti dokumentaalfilmiks. Veel on Kaupo Kruusiauk teinud dokumentaalfilmi maletaja Jaan Ehlvestist, näitlejast ja muusikust Peeter Volkonskist ning viimasena Eesti Teaduste Akadeemia presidendist Tarmo Soomerest.

Jälgi üritust ka FACEBOOKIS!
OSTA PILET
EESTI FILMI ÕHTU
Liina Triškina-Vanhatalo ("Võta või jäta") uus mängufilm ''Emalõvi'' linastub kinos Artis Eesti filmi õhtul kolmapäeval, 18.09 kell 18:30 - külas režissöör Liina Triškina-Vanhatalo ja produtsent Ivo Felt.

FILMIST:
Helena on jõuline ja tõhus naine, kogenud kiirbiarst, kellele elu praktiliste pisiasjadega toimetulek raskusi ei valmista. Oma töö tõttu on Helena hästi kursis ka sellega, mis toimub suletud uste taga ja ööpimeduse varjus. Aga see, et ta on emana oma tütre Stefi juba ammu emotsionaalselt hüljanud, jääb märkamatuks.

Sel sügisel teeb nutikas aga üksildane 15-aastane Stefi teoks iga ema õudusunenäo. Tüdruk ajab juuksed maha, ei käi enam koolis, ei tule ööseks koju ning tagatipuks satub uue sõbranna Marianni õhutusel vägivaldsesse noortejõuku, kust ei puudu ei narkootikumid, julm manipulatsioon ega küberkius. Helena veedab päevad hirmu tundes ja ööd Stefit oodates ja otsides. Üheksa-aastane Sander leinab taga oma kõige kallimat mängukaaslast, oma „vanamoodi“ õde ja kannatab vanemate tähelepanupuuduse all. Abikaasa Kaarel jääb kahe tule vahele – ta püüab naiivse jonnakusega kinni hoida usalduse riismetest, samas peab ta alla neelama järjest kibedamat pettumust.

Kui Stefi satub karmi üledoosiga haiglasse, valmib Helenal meeleheitlik, isegi hullumeelne plaan. Ta kavatseb tütre kõigi eest salaja röövida ja vangistada perekonna vanasse suvilasse. Käia Stefit iga päev vaatamas, teha talle sooja toitu ja loota, et šokivangistus toimib. Aga kõik ei lähe sugugi plaanipäraselt. Sündmuste ootamatu käik vangistab Helena kuhugi reaalsuse ja lootuste vahealasse ning sunnib naist peeglisse vaatama ja oma emaarmastust lõplikult ümber mõtestama.
Stsenarist-režissöör Liina Triškina-Vanhatalo, operaator Erik Põllumaa, kunstnik Laura Dišlere, kostüümikunstnik Liis Plato, grimmikunstnik Zane Žilinska, produtsent Ivo Felt, kaasprodutsendid Sebastian Weyland, Manfred Giesecke, Guntis Tekteris ja Toomas Illi.

Osades Katariina Unt, Teele Piibemann, Ivo Uukkivi, Margo Teder, Elina Masing jpt.
Filmi levitab Hea Film. Film on toodetud koostöös Heimathafen Film & Media (Saksamaa), Ego Media (Läti) ja Elisaga.


Jälgi üritust ka FACEBOOKIS!
OSTA PILET