Artise anime õhtu

Tunnustatud ja erilise Jaapani animatsiooni filmiõhtu.

Üritustesari ANIME ÕHTU toob kord kuus publikuni ühe Jaapani või aasia animeeritud filmi, millele eelneb sissejuhatus ja tore mälumäng. Parim võimalus anime filmi nautimiseks!

"Perfect Blue"

"Perfect Blue"

"Perfect Blue"

"Perfect Blue"

Järgmine üritus:

Reedel, 27. oktoobril kell 19.00, linastub Satoshi Kon imeline põnevustriller "Perfect Blue".
Seansile eelneb sissejuhatus ja/või mängime Kahooti auhindade peale!

Filmist:
Lauljanna Mima otsustab lahkuda tütarlasteasamblist CHAM, et alustada karjääri filminäitlejana. Pärast seda hakkab tema ümber juhtuma veidraid asju ning algab psühholoogiline mäng. Kuidas eristada ettekujutatud kaost tegelikkuse õudustest? Kellega see kõik toimub? Kelle ajus? Kui hulluks on läinud mitu inimest, kas saab siis nende psühhoos olla ühine?

"Perfect Blue" on üks ebatavalisemaid animefilme kogu Jaapani animatsiooni ajaloos. Režissöör Satoshi Koni debüütfilmi on võrreldud Alfred Hitchcocki ja David Lynchi teostega. See anime on vändatud jaapani kirjaniku Yoshikazu Takeuchi romaani järgi, millest küll tegelikult on õige vähe järele jäänud. 
Keiichi Hara, Takakazu Nagatomo fantaasiafilm "Üksildane loss peeglis"
Kon hajutas piiri tegelikkuse ja väljamõeldise vahel niivõrd, et vaataja pole alati võimeline üht teisest eristama. Režissööri mõtete kohaselt tähendab filmi pealkiri nii "täiuslikku kurbust" kui ka "pilvitut taevast", mis on selge teadvuse metafoor ja saab teoks vaid siis, kui vabaneme hirmust.
Leia üritus ka FACEBOOKIS!

Järgmised Artise animeõhtu filmid:

17.11 - “Inu-oh” (2021). Rež. Masaaki Yuasa
14. sajandi Jaapanis aset leidva filmi keskmes on sõprus, mis tärkab moonutatud tantsija Inu-Ohi ja pimeda muusiku Tomona vahel.

24.11 - “Akira" (1988). Rež. Katsuhiro Otomo
Kui räägime, kultuslikest animefilmidest, siis üks ja ainus film on alati kõigil kohe pakkuda ja selleks on AKIRA, mis tähistab tänavu 35. aastapäeva. Suure sündmuse tähistamiseks toome ekraanile digitaalselt restaureeritud 4K versiooni.
Osta pilet