Artišokk ahvatleb

Huvitav film minevikust + filmist inspireeritud vestlus 

2021. aastal alguse saanud üritustesari "Artišokk ahvatleb" on kuus korda aastas reedeti toimuv kinoõhtu, mis on oma nime saanud Artise kinoklubi järgi ning sisaldab üht mõtteid ja küsimusi tekitavat väärt filmi minevikust ning külalisi, kellega koos pärast filmi nähtu üle arutleda. Õdus õhtu koos tähelepanuväärse filmi ja põneva vestlusega!

Kaader filmist "Hukkunud alpinisti hotell"

Järgmine üritus:

7.  oktoobril kell 19 legendaarne ulmekas "Hukkunud Alpinisti hotell", mida rikastavad tipptasemel kunstnikutöö ja Sven Grünbergi unustamatu muusika.
Inspektor Glebsky saabub väljakutse peale üksildasse mägihotelli. Kui laviin katkestab ühenduse maailmaga, vallandub rida salapäraseid sündmusi. Üks külaline avastatakse surnuna, teine voodist kinniseotuna ning hotelli kõrvalt leitakse külmunud mees. Lisaks veel müstiline kohver. Glebsky asub tegutsema, et süüdlane välja selgitada, kuid faktid viivad ta järelduseni, millega mõistusel on raske leppida.

Grigori Kromanovi müstiline ulmefilm tugineb vendade Strugatskite jutustusel. Film püstitab küsimuse, kas ratsionaalne mõistus on valmis kohtumiseks üleloomulikuga. 

Seansile järgneb vestlus!

JÄLGI KA FACEBOOKIS

OSTA PILET
"Stalker" on vähemalt nime poolest hästi teada ka neile, kes Tarkovski loominguga tuttavad pole.

Artišokk novembris: 

4. novembril kell 19 kuulus ulmeline draama „Stalker“ (1979), millest osa on üles võetud Tallinnas Rotermanni kvartalis ja Jägala jõe ääres.

Seletamatu sündmuse tagajärjel on üks piirkond muutunud Tsooniks, kus avalduvad kummalised seaduspärad ja kuhu keegi minna ei tohi. Vaid stalkerid oskavad seal tee leida, uudishimulikke Tsooni viia ja elusalt tagasi tuua. Seal asub ka tuba, kus täituvad kõige suuremad soovid. Oma järjekordsel retkel peab Stalker läbi ohtude ja ajas muutuva ruumi kurikuulsasse tuppa juhatama kaks meest, Kirjaniku ja Professori.

"Selles filmis on mulle oluline see spetsiifiliselt inimlik lahustumatu tervik, mis kristalliseerub igaühe hinges ja moodustab tema väärtuse. Sest kõige selle juures, et väliselt tabab filmi kangelasi justkui fiasko, omandab igaüks neist tegelikult millegi hoopis olulisema - usu, kõige peamise tunnetamise iseendas. See peamine elab igas inimeses."
Režissöör Andrei Tarkovski

OSTA PILET