Artišokk ahvatleb

Huvitav film minevikust + filmist inspireeritud vestlus 

2021. aastal alguse saanud üritustesari "Artišokk ahvatleb" on kinoõhtu, mis on oma nime saanud Artise kinoklubi järgi ning sisaldab üht mõtteid ja küsimusi tekitavat väärt filmi minevikust ning külalisi, kellega koos pärast filmi nähtu üle arutleda. Õdus õhtu koos tähelepanuväärse filmi ja põneva vestlusega!

Kaader filmist "Kuritöö ja karistus"

Järgmine üritus: 

 
Oma uusima filmiga "Langenud lehed" (Kuolleet lehdet, 2023) värskelt Cannes'i filmifestivalil žüriipreemia võitnud Soome kultusrežissööri Aki Kaurismäki esimene täispikk mängufilm "Kuritöö ja karistus" (Rikos ja rangaistus; 1983) 21.09 kell 19:00

Film linastub eesti - ja inglisekeelsete subtiitritega.

Kuna režissöör Aki Kaurismäki ei saa siiski meiega liituda, järgneb seansile filmiajakirjanik Tristan Priimäe vestlus Kaurismäki kõikide filmide operaatoriga Timo Salminen!

“Kuritöö ja karistus” on kantud üle oma ajastu Helsingisse. Peaosaline on noor tapamajatööline Antti Rahikainen (Markku Toikka), kes tapab ärimees Kari Honkase (Pentti Auer) ning keda saadab kuritööd pealt näinud noor neiu Aino Seppo (Eeva Laakso). Sarnaselt Dostojevski romaani Roskolnikoviga otsustab ka Kaurismäe peategelane ennast ise üles anda.

Jälgi üritust ka Facebookis!

Aki Kaurismäki retrospektiiv alates 21.09. 

Sellel sügisel alates 21.09 jõuab kino Artis publikuni valik Aki Kaurismäki filmidest. Valitud filmid linastuvad ka 35 mm filmilindi pealt.

Järgmised Artišokk ahvatleb filmid:

OKTOOBRIS “Viimane keiser” (The Last Emperor, 1987). Rež. Bernardo Bertolucci.

Austusavaldus märtsis meie hulgast lahkunud heliloojale Ryuichi Sakamoto

NOVEMBRIS “Vana poiss” (“Oldboy”, 2003). Rež. Park Chan-wook
21. novembril möödub kultusfilmist 20 aastat ning suure sündmuse tähistamiseks toome ekraanile värske 4K versiooni. 

OSTA PILET