Kino Artis

Kino Artis pakub rikkalikku ja omanäolist filmivalikut 181- ja 72-kohalises kinosaalis. Ekraanile jõuavad peamiselt Euroopa filmid, aga ka kinokunst mujalt maailmast.

Alates 1. jaanuarist 2011 on kino Artis üle-euroopalise kinode võrgustiku Europa Cinemas liige. See on 1992. aastal loodud organisatsioon, mis ühendab 43 riigi 751 linnas tegutsevaid kinosid. Europa Cinemas egiidi all näidatakse filme 1232 kinos, kokku 3123 ekraanil. Euroopa Liidu MEDIA programmi, Eurimages'i ja Prantsusmaa välisministeeriumi finantseerimisel tegutseva organisatsiooni eesmärk on toetada Euroopa filmide linastumist kinodes (sh Aasias ja Ladina-Ameerikas) ning noorele publikule suunatud tegevusi.

Kino Artise haldajaks on Tallinnfilm, 70 aastat Eesti kinomaastikku kujundanud ettevõte, mis seisab ka 2004. aastal väärtfilmikinona uue identiteedi leidnud Sõpruse kino avamise taga. 2005. aastal pälvis Tallinnfilm Europa Cinemas tunnustuse parima noorsootöö eest ning ka täna on Artise kino repertuaaris oluline koht laste- ja noorteprogrammidel. 2015. aastal pälvis kino Artis kinoketi Europa Cinemas parima programmiga kino tiitli.

Stuudios Tallinnfilm toodetud filme haldab Eesti Filmi Instituut.
+372 627 6060
film@filmi.ee
www.filmi.ee

Kino Artis asukoht

Asukoht


Kino Artis asub Tallinnas Solarise keskuse III korrusel, sissepääs Rävala puiesteelt, trepist või liftiga. Keskuse teiselt korruselt pääseb Artisesse läbi Apollo raamatumaja, põrandal on vastavad viidad.

Parkimine

Parkimisel soodustuse saamiseks valideeri parkimispilet filmi lõppedes Artise kino validaatoris ja seejärel parklas asuvas piletiautomaadis. Solaris keskuse parkla parkimiskorra ja hinnad leiad siit.

Sissesõit parklasse on Sakala tänavalt. Soovitame parkida parkla Rävala pst poolsele alale, kust pääseb liftiga otse kino fuajeesse.

Google Maps

Kino Artis haldaja on Tallinnfilm OÜ