Vanusepiirangud kinos Artis

Mida need tähendavad?

Miks on vanusepiirangud vajalikud?

Vanusepiirangud on kehtestatud eesmärgiga takistada lastel ja noortel nägemast nende vanusele sobimatuid filme ning aidata lapsevanematel orienteeruda kinode filmivalikus. Sarnane süsteem on kasutusel pea kõikjal maailmas. Osades riikides määravad vanusepiiranguid ametlikud hindamiskomisjonid, paljudes maades, nagu ka Eestis, aga filmilevitajad. Eestis reguleerib nimetatud valdkonda ka EV Lastekaitseseadus.

 

  

Perefilm

Sobib vaatamiseks kõige väiksematele kinosõpradele.
 
 
 

 

 

Lubatud kõigile

Sobib vaatamiseks igas vanuses filmisõpradele, ehk siis käesolev film kedagi millegagi solvata, šokeerida ega hirmutada ei tohiks.
 

 

 

 

Alla 6-aastastele mittesoovitatav!

Tegelikult täitsa perefilm, aga selles võib esineda hetki, mis pisemaid ehmatada võivad.
 
 

 

 

 

Alla 12-aastastele mittesoovitatav!

Filmis võib esineda stseene, mis pole sobilikud alla 12-aastastele lastele.
 

 

 

 

 

Alla 12-aastastele keelatud!

Filmis esineb sellist keelekasutust ja/või vägivaldseid stseene, mis muudavad selle alla 12-aastastele vaatajatele sobimatuks.
 

 

 

 

Alla 14-aastastele keelatud!

Filmis esineb sellist keelekasutust, ohtralt paljast keha ja/või jõhkraid, vägivaldseid stseene, mis muudavad selle alla 14-aastastele vaatajatele sobimatuks.
 

 

        

 

Alla 16-aastastele keelatud!

Filmis esineb niivõrd karmi keelekasutust, julgeid seksistseene ja/või sedavõrd räiget vägivalda, mis muudab selle alla 16-aastastele vaatajatele täiesti sobimatuks.

DOKUMENDI ESITAMISE NÕUE

Vanusepiirangutest kinnipidamise jälgimisel on kinodel õigus vanust tõendavat dokumenti nõuda nii piletiostul kui saali sisenemisel. Dokumendi puudumisel on kinol õigus saali sisenemine keelata.