Kore-eda Hirokazu 2023. aasta Jaapani psühholoogiline draama-müsteerium põnevusfilm “Koletis” (Kaibutsu) linastub kinos Artis alates neljapäevast, 4 aprillist.

Esilinastus neljapäeval, 4. aprillil kell 19.00: külas Aasia filmi - ja meediaekspert Sten-Kristian Saluveer. AINULT PIIRATUD ARV linastusi.

Üksikema Saori elu pööratakse pea peale, kui hakkab märkama häirivaid muutusi oma poja Minato käitumises. Ta püüab leida poja agressiivsuse põhjuseid ning on veendunud, et Minato probleemide allikaks on tema õpetaja Hori. Poja käitumise taga olevad asjaolud osutuvad aga väga palju keerulisemaks. Saori, Minato ja Hori lugude ristumisel tekib aga ootamatu side, paljastades saladused ja tõe hapra olemuse. Kas me saame teada, kes on tegelik koletis?“Koletis” on 2023. aasta Jaapani psühholoogiline draama-müsteerium põnevusfilm, mille lavastas Kore-eda Hirokazu (“Peale elu”, “Tõde”, “Keegi ei tea”, “Poevargad”, Maborosi”, “Broker”), stsenaariumi kirjutas Yuji Sakamoto. “Koletis” on Kore-eda esimene film pärast 1995. aasta “Maborosi”, mille küll lavastas, aga ei kirjutanud stsenaariumit. “Koletis” on ka legendaarse helilooja Ryuichi Sakamoto viimane töö. Sakamoto suri kaks kuud enne filmi esilinastust. Film on pühendatud tema mäletuseks.

"Koletise" maailma esilinastus toimus 76. Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis. Film jõudis Jaapani kinodesse 2023. aasta juunis ning sai koheselt ka kriitikute lemmikuks: kiideti stsenaariumit, lavastust, näitlejatöid, montaaži ja muusikat. FIlm jõudis ka paljudesse möödunud aasta parimate filmide nimekirjadesse.

HAARA PILET