Artišokk искушает 

Интересный фильм из прошлого + беседа,
вдохновленная фильмом  

Серия мероприятий « Artišokk искушает», стартовавшая в 2021 году, представляет собой киновечер, который проводится каждую пятницу и назван в честь киноклуба Artis, и в программе которого наводящий на размышления фильм о прошлом, а также гости, с которыми после просмотра можно обсудить увиденное. Уютный вечер с замечательным фильмом и увлекательной беседой!

Artišokk ahvatleb lisaseansid:


Tinto Brassi "Caligula: The Ultimate Cut"
- neljapäeval, 27. juunil kell 19:00

Andrei Tarkovski "Stalker"
 - kolmapäeval, 24. juulil kell 19:00.

Järgmine üritus:

Linastub Fernando Meirellesi ja Kátia Lundi sageli 21. sajandi parimaks filmiks nimetatud "Jumala linn" (Cidade de Deus, 2002) 4K restaureeritud versioon!

Brasiilia režissööride Fernando Meirellesi ("Ustav aednik", "Pimedus", "Kaks paavsti") ja Kátia Lundi ("Kõik nähtamatud lapsed") läbimurdefilmi õpitakse siiani filmikoolides, et näidata tulevastele filmitegijatele, kuidas montaaž, lavastus ja operaatoritöö muutuvad meistrite käte vahel tõeliseks loo jutustamise meistriklassiks.

Seanss toimub: neljapäeval, 18.07 kell 19:00

FILMIST: 
Buscapé (Rocket) ja Z (Zé Pequeno - Li'l Zé) on kasvanud samas slummis, mida iseloomustavad vaesus ja vägivald, kuid nende eluteed peavad olema risti vastupidised. Kui Buscap püüdleb fotograafina tavalise elu poole, siis Z võtab omaks kultuuri, millesse ta teismelisena sattus narkodiileri ja jõugujuhina. Neljale Oscarile nomineeritud "Jumala linn" kujutab jõhkrat elu Jumala linnas - Cidade de Deus - , Rio de Janeiro kurikuulsas slummis ning on oma toore aususega köitnud nii publikut kui ka kriitikuid.

Film põhineb samanimelisel 1997. aasta romaanil ning kogus 76. Oscaritel 4 nominatsiooni (parim operaatoritöö, parim režissöör, parim montaaž, parim mugandatud stsenaarium).

Jälgi üritust ka FACEBOOKIS

OSTA PILET

Järgmine üritus: 

Linastub Wolfgang Peterseni legendaarse sõjadraama "Das Boot. Ühe allveelaeva lugu" (Das Boot, 1981) restaureeritud versioon.

Seanss toimub: neljapäeval, 22.08 kell 19:00

Legendaarne saksa režissöör Wolfgang Petersen lahkus meie hulgas 2022. aasta augustis ning 12. augustil saabki režissööri surmast 2 aastat, mistõttu tuleb näitamisele tema legendaarseima filmi 1997. aastal ilmunud "Director's Cut" (208 minutit).

FILMIST:
Võimas Teise maailmasõja draama, Lothar-Günther Buchheimi ajaloolistel sündmustel põhineva romaani filmiversioon. Allveelaev U96 on missioonil Atlandi ookeanil, kus külvatakse surma ja püütakse ise selle eest põgeneda. Teine maailmasõda, sakslaste allveelaev U96 on missioonil Atlandi ookeanil ja Gribraltari väinas. Külvatakse surma ja püütakse ise selle eest põgeneda. Meeskonna sõja-aastad mööduvad ahtas, klaustrofoobiat tekitavas ruumis, merel kogetakse nii üksluist saagiotsingut kui ka ärevaid hetki, torpedeeritakse laevu ja saadakse ka ise merelahingutes viga. Kuldgloobuse ja kuue Oscari nominent.

Jälgi üritust ka FACEBOOKIS. 

OSTA PILET

Järgmine üritus: 

Linastub Andrei Tarkovski viimase filmi "Ohverdus (Offret, 1986) taastatud 4K versioon!

Ühe filmiajaloo olulisema režissööri Andrei Tarkovski viimane film "Ohverdus".

Seanss toimub: neljapäeval, 12.09 kell 19:00

FILMIST: 
Mida peab ohverdama, et päästa maailma lähenevast katastroofist? Oma vara, oma elustiili või oma elu? Mille asetab filmi kangelane Kõikvõimsa Looja altarile, kui selline asi üldse olemas on?

OHVERDUS jäi Andrei Tarkovski viimaseks filmiks ja on pühendatud tema pojale. See võitis 1986. aastal BAFTA auhinna parima võõrkeelse filmi kategoorias ning lisaks veel 4 auhinda Cannes'i Filmifestivalil, sealhulgas žürii Grand Prix ja filmikriitikute FIPRESCI auhinna.

OSTA PILET