Registreeru

I The Master Painter and the Blended Colours I

  • 1h 14 min
  • dokumentaalfilm

Dokumentaalportree Eesti kunsti ühest prominentsemast maalijast Tiit Pääsukesest, maagiliste pildimaastike loojast, suurepärasest jutustajast, naise kauniduse austajast, kolonelist viskiklubis Tallinn Uisge Beatha Club.

Film süvenemisest tema loominguprotsessi vaevadesse ja rõõmudesse, kaasaminekust tema ideedega, tema kunsti nautimisest, tema kaaslastest ja harrastustest, et jäädvustada põnev pilt sellest tõeliselt šarmantsest härrasmehest – loojast par exellence... ja avada ta talent ajaloole kergelt tembituna läbi viskimaitsmise huumoriprisma.

”Maalides komponeerin oma tööde detailid ja modellid samuti kui teatri lavastaja töötab näitlejatega… mu kompositsioonid on kui teatraalsed häppeningid…”

Tiit Pääsuke on Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor, samas õppejõud aastatel 1971-2014, tema maale on üle 20-ne maa kunstikogudes, 40 maali Eesti riiklikes kunstivaramutes, isikunäitused Eestis - 5, Soomes, Rootsis, Venemaal, Lätis, Ukrainas, Armeenias, Eesti Looduskaitse Seltsi auliige, Valgetähe teenetemärgi kavaler.

Režissöör: Peeter Urbla