Registreeru

Hedi, Uli ja nende poeg Finn on end elus hästi sisse seadnud: nad võtavad iga päeva sellisena, nagu see on, ja unistavad tulevikust. Aga ootamatult jääb Hedi kinni. Õigupoolest jääb kinni lift, millega ta sõidab – ja Hedi pea samuti. Üleöö muutub kõik ja Hedi maailmas ei ole enam miski kindel. Paar püüab teineteisest kinni hoida, kuid asjad väljuvad aina enam kontrolli alt. Viimane katse suhet päästa viib paari Norra loodusesse. Olla veel kordki õnnelik, kas või ainult 24 tundi.

Laura Tonke mängib Hedit, ideaali otsivat unistajat, imeliselt elusat naist, kelle jaoks muutub järjest raskemaks vajadus seista vastu asjade karmile pealispinnale. Hirmuhoogusid ja depressiooni peegeldav Saksa tragikomöödia jääb siiski alati elu positiivsele poolele – või tahab sinna tagasi. Hedi põrkub paljude nähtamatute müüride vastu, aga õige unistajana vaatab ta neist üle.

Sonja Heissi täispikk filmidebüüt "Hotel Very Welcome" heitis iroonilise pilgu unistavatele heaoluinimestele, kes läksid spirituaalseks eneseleidmiseks Indiasse palverännakule, tookord semidokumentaalses stiilis. Hedi maailm on seevastu ekspressiivne, täis sugestiivseid ruume ja värve. Kirjaniku ja stsenaristina kasutab Heiss rafineeritud keelt, kuid selles kinoruumis, kus väikesed tabletid ei too pikaajalist abi, on pildikeel ja heli sama tähtsad.

Saksamaa / Norra 2015