Registreeru

Isa Tomás elab koos oma perekonnaga caserio's: see mõiste tähendab perekonda, kindlat elustiili, kus hinnatakse suguvõsa juuri ja vanu väärtusi, aga tänapäeval märgistab see tihti ka konflikti vana ja uue maailma vahel. Perekonna vanim poeg, kes peaks traditsioone jätkama ja saama caserio uueks peremeheks, otsustab aga senisest elust loobuda ja kodust lahkuda. Tema õde Amaia üritab leida keskteed: kuidas elada oma elu caserio'st loobumata ja suguvõsa traditsioone rikkumata? Kangekaelne isa ei tee asja sugugi lihtsamaks, vanaema amama vaatleb olukorda läbi ammu unustuse hõlma vajunud maailma ja legendide tarkuse.

Võimas operaatoritöö haarab vaataja endasse juba filmi alguses. Režissöör kirjeldab maailma, mida ta ise läbi ja lõhki tunneb, muudab traditsioonid pildiliselt intrigeerivaks ning rõhutab sümbolistliku maagia seost sellises elustiilis sissejuurdunud tavadega. Ühe sugupõlve valusat traagikat on tunda nii visuaalselt kaunis pildikeeles kui ka dialoogides, kus tihti otsustakse asju hoopis vaikuse ja pilkudega. Oma võlu lisavad ka kunstnikuna töötava Amaia maalilised tööd.

Kaadrid puutumata loodusest ja vanade traditsioonide rabavalt kaunis kirjeldus muudavad selle filmi salapäraseks ja unenäoliseks.

Javier Garcia Puerto / PÖFF

Hispaania 2015