Registreeru

I Mudilaste multilaegas 2015: Kollikuu nõialood I
Perefilm

  • 0h 38 min
  • Animatsioon, Perefilm, Lühifilmid

Väike nõid tähistab Artise kinos kollikuud ning kutsub vaatama seikluslikku lühikestest animafilmidest koosnevat programmi, kus kapaga maagiat ja kuhjaga posimist. Eri animatehnikates filmides seiklevad jooniskassid Pimm ja Pamm, tore nööbi abil võlukunsti kasutav nukunõid ning üks veider seltskond, kellele jääb nõialuud kitsaks. Täname Leelo Tungalt raamatu "Nõialuud" tõlke kasutamise eest, mida loeb programmi esimeses filmis lastele Buratino sõbra Malviinana tuntud näitlejanna Maria Soomets.

NÕIALUUD JA KÕIK MUUD (Room on the Broom) - autorid Max Lang, Jan Lachauer / Magic Light Pictures 2012 / pikkus 26 min

Kui nõid ja tema kass luua seljas läbi tormise taeva tuhisevad, puhub tuul minema kõigepealt nõia mütsi, siis juuksepaela ning lõpuks võlukepi. Õnneks aitavad vastutulelikud loomad nõial kaotatud asjad üles leida. Vastutasuks paluvad nad luba luuale elama asuda. Film kandideeris 2014. aastal parima lühianimatsiooni Oscarile.

PIMMI JA PAMMI SEIKLUSED: LENDAV VAIP (Pim en pom: Het Grote Avontuur: Vljegend tapijt/ The Adventures of Pim & Pom: Flying Carpet) - autor Gioia Smid / Holland 2008 / pikkus 5 min

Pimm ja Pamm mõnulevad aias kevadise päikese käes, kui perenaine vaipa klopib. Pimm ja Pamm proovivad, kas sellise vaibaga saab lennata nagu Araabia muinasjuttudes. On see nüüd ilmsi või unes, et kiisude teele satub Aladdini lamp, kust ilmutab end džinn. Mis võib juhtuda, kui kasside käsutuses on kolm soovi?

NÕIA NÖÖP (Raganas poga) - autor Nils Skapāns / Juris Podnieks Studio (Läti) 2006 / pikkus 7 min

Lõbus, muretu ja pisut tuisupäine nõid kaotab oma võlunööbi. Mis juhtunuks küll maailmaga, kui nõid seda enam üles poleks leidnud?