Вечер эстонского кино 

Премьера нового отечественного фильма с
участием его создателей 

Серия мероприятий ВЕЧЕР ЭСТОНСКОГО КИНО, стартовавшая летом 2021 года, на которых раз в месяц зрителям демонстрируется отечественный фильм месяца, который представляют причастные к фильму люди и/или актеры, участвовавшие в фильме. Лучший способ насладиться новым отечественным фильмом!

EESTI DOKFILMI ÕHTU järgmine üritus:

Lühifilmide kogumik "Metsik lõuna" neljapäeval, 09.05 kell 18:30 - külas filmitegijad!

FILMIST:
8 filmi, 8 režissööri, 8 lugu Lõuna-Eestist

Lühifilmide kogumik “Metsik lõuna” esitleb kaheksat lugu Tartust ja Lõuna-Eestist, mis püüavad tabada ellujäämise kunstide nippe ja saladusi. Nimekad filmitegijad Eestist ja välismaalt toovad meieni unikaalselt pöörased lood inimestest ja kogukondadest ning neid ümbritsevast kultuurist.

Nendes lugudes kohtuvad karakatid ehk Peipsiveere mädmäksilikud autod, võluvad mittekohad Tartus, metsiku saksa naise elu vee ja elektrita, vallatu kits ja segased külapeod, Annelinna elanike erinäolised elud, mälestuslik Petseri, limaseened ja kosmoseuuringud ning muidugi ellujäämise kunstnikud tänasest päevast ja aastate tagant.

Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi raames otsisid ja leidsid Lõuna-Eesti eripärasid: Andrey Paounov (Bulgaaria), Andris Gauja (Läti), Carl Olsson (Rootsi/Taani), Eva Kübar (Eesti), Jaan Tootsen (Eesti), Maria Aua (Eesti), Viesturs Kairišs (Läti), Ülo Pikkov (Eesti).

Filmid on eesti-, inglise- ja vene keeles ning eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.

Ellujäämise Kunstide Dokprogramm kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Projekti toetavad Eesti Filmi Instituut ja SA Tartu 2024.

Rohkem infot www.tartudok2024.ee
Facebook: www.facebook.com/tartudok2024
Instagram: www.instagram.com/tartu2024dokprogramm

EESTI FILMI ÕHTU piletid leiad SIIT

Jälgi üritust ka FACEBOOKIS!
OSTA PILET
EESTI DOKFILMI ÕHTU

Kolmapäeval, 15. mail kell 18:30 - Georgius Misjura ja Aleksei Kulikovi dokumentaalfilm "Vaimusõdalane". 

Pärast seanssi vestleme filmitegijatega!

FILMIST:
Maxi nooruspõlve eluvalikuid mõjutas tema esimene treener Juri Solovjov, kes päästab ta kuritegelikust maailmast ja pakub talle võimalust alustada kickpoksinguga. Pärast edukat treening perioodi Hollandis, kus tema juhendajaks oli Ramon Dekker, liigub Max oma karjääri tippu. Kuid ennem olulist Golden Glory võitlust New Yorgis satub Max kodumaal tõsisesse vigastusse, mis keelab tal võistelda ja tema leping tühistatakse päeva pealt.

Pärast seda jätkab ta enda treenimist kodumaal, kuid tekivad tõsised terviseprobleemid ja tragöödia, kui tema mentor Ramon Dekker ootamatult sureb. Nende sündmuste tagajärjel tekivad rahalised raskused ja ta kukub sügavasse depressiooni. Nüüd algab võitlus iseendaga, kus tuleb leida uuesti usku ja jõudu eluga edasi liikuda, et oma karjäärile väärikas lõpp panna.
EESTI FILMI ÕHTU piletid leiad SIIT.

Jälgi üritust ka FACEBOOKIS!
OSTA PILET

EESTI DOKFILMI ÕHTU


Neljapäeval, 16. mail kell 18:30 dokumentaalfilm "Kunst ja külm sõda" - külas režissöör Sandra Jõgeva!


Filmist:
„Kunst ja külm sõda“ on lugu sõltumatu nõukogude kunsti ja Lääne suhetest. Ajast, mil kunst oli suurem ja tähtsam kui elu ise. Ajast, millesugust pole eesti kunstis enne olnud ja ilmselt enam ei tule ka. Ühel pool on sõltumatud nõukogude kunstnikud, kellel napib nii väljundit kui ka materiaalseid võimalusi oma tööde realiseerimiseks, teisel pool on ahvatlev Lääs, mille (sõna otseses mõttes) saadikud tunnevad aktiivset huvi nõukogude underground’i kunstituru vastu. Oma teoste müük Läände on komplitseeritud äri, sest kahe teineteisest huvitatud leeri vahel seisab omakorda kõikvõimas KGB.

Ometigi õnnestub peamiselt Eesti ja Moskva päritolu kunstnikel müüa ja lasta piiri taha viia hämmastav kogus kujutavat kunsti. See saab võimalikuks peamiselt tänu Lääne diplomaatidele, kelle koordineeritud tegevuse tagant paistab ei kellegi muu kui CIA karvane käsi.

Jälgi seda üritust ka FACEBOOKIS
OSTA PILET