Вечер эстонского кино 

Премьера нового отечественного фильма с
участием его создателей 

Серия мероприятий ВЕЧЕР ЭСТОНСКОГО КИНО, стартовавшая летом 2021 года, на которых раз в месяц зрителям демонстрируется отечественный фильм месяца, который представляют причастные к фильму люди и/или актеры, участвовавшие в фильме. Лучший способ насладиться новым отечественным фильмом!

EESTI FILMI ÕHTU järgmine üritus:

Kolmapäeval, 20. septembril kell 18:30 toome publiku ette värske Eesti filmi "Tume paradiis“.

Külas peaosatäitjad Rea Lest ja Jörgen Liik, ning filmi produtsent Elina Litvinova.
FILMIST:
Filmi peategelaseks on isa poolt ära hellitatud, kuid iseendaga pahuksis olev Karmen (Rea Lest), kelle senise elu turvavõrgustik laguneb ootamatult ning ta seisab silmitsi universumi tumeduse ja tühjusega. Ebamugavust lisavad vales suunas arenevad suhted poolvenna Viktoriga (Jörgen Liik), kelle tõekspidamised ja arusaamad suhetest lähedastega, on ootamatute sündmuste tõttu tema sisemaailma segi paisanud. Film avab ukse tänapäeva noorte hämarasse hedonistlikku maailma, mida varjutavad mineviku saladused, toksilised armusuhted ning undergroundlik maailm.

Filmi režissöör ja stsenarist on Triin Ruumet („Päevad, mis ajasid segadusse”), kaastsenaristid on Cannes’i filmifestivalil auhinnatud filmi „Kupee nr 6“ stsenaristid Andris Feldmanis ja Livia Ulman, operaator Erik Põllumaa, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Liis Plato, grimmikunstnik Hella Marats. Filmi kaastootja on Jeremy Forni ja produtsent Elina Litvinova. Filmi tootis Three Brothers. Filmi levitab ACME Film. "Tume paradiis" linastub kinodes 22. septembril 2023.

Jälgi üritust ka Facebookis!
OSTA PILET

EESTI DOKFILMI ÕHTU järgmine üritus:


Teisipäeval, 19. sepembril kell 19:00  toome publiku ette Kullar Viimse ja Erik Norkroosi värske dokumentaalfilmi "Põrgu katlakütja".
 
Külas režissöör Kullar Viimne ja Seaküla Simson!

FILMIST:
Portreefilm Eesti ühest parima vormitunnetusega skulptorist Seaküla Simsonist. Afganistani sõjast läbi käinud mehel on kogetut võimatu unustada. Ikka ja jälle saab minevik ta kätte. Ka unenägudes. Ainuke võimalus oma deemonitele vastu seista, on nende üle nalja visata. Dokumentaalis on hästi tabatud kunstniku olemust, loomeprotsessi ja meetodeid, ning selle kokku sulamist ühtseks tervikuks. Film avab looja hinge, seesmise aususe ja siiruse ning näitab skulptuure ja objekte läbi põneva rakursi, mis annab hea ülevaate kunstniku töödest, nende raskest ning keerukast valmimisprotsessist.
OSTA PILET

EESTI DOKFILMI ÕHTU järgmine üritus:


Eesti dokfilmi õhtu juba reedel 15.09 kell 20:15 filmiga "Jumalaga, rock’n’roll!". Külas Kiur Aarma ja Hardi Volmer!
 
Hardi Volmer on filmitegija ja lavastuskunstnik, aga ennekõike tuntud rocklauljana.

Hoogne autoportreefilm liigub läbi kümnendite, punkfilmide, rock-kontsertide, tagahoovide, festivalilavade, rätsepatöökodade ja laulva revolutsiooni.

Muusikat mängivad ansamblid PäraTrust, Turist, Singer-Vinger ja Hovery Covery ning Liisi Koikson, Jalmar Vabarna ja Tallinna politseiorkester.
Ära ära jahtu!