Регистрация

Uudised

Juulikuu hittfilm "FRIDA" saab 5 lisaseanssi

|
Artise juulikuu publiku lemmik - kunstiline dokumentaalfilm Mehhiko kuulsaimast kunstnikust Frida Kahlost saab juurde viis seanssi.

Piiratud arvu seanssidega eksklusiivselt Artises linastuv "Frida" on meelihaarav rännak Kahlo traagilisse ellu, ainulaadsesse loomingusse ja värvikirevasse Mehhikosse, mida kunstnik nii palavalt armastas. Lisaseansid saavad toimuma 26. - 31. juulini

Giovanni Troilo võimsa audiovisuaalse elamuse pakkuv film viib vaataja Mehhiko eksootiliste maastike keskele ning näitab läbi eksklusiivsete intervjuude, ajalooliste dokumentide ja rekonstruktsioonide uues valguses 20. sajandi ühe erakordsema kunstniku loomingut.

Ekspertide kommentaarid ja autentsed tegevuspaigad heidavad pilgu Kahlo maalide taha ja jutustavad loo nooruses üle elatud kohutavast traumast, boheemlaseelust, armuafääridest ja põikpäisusest jääda iseendaks.

Esmakordselt jõuavad vaatajate ette kunstniku isiklikud asjad, riided ja fotod, mida hoiustatakse Frida Kahlo muuseumis Mexico Citys. Muuseumi juhataja Hilda Trujillo näitab meile külastajate eest varjatud tube ning Mehhiko kunstnikud, sealhulgas Frida sugulane Cristina Kahlo, jagavad oma mõtteid Frida pärandist maailma kunstile ja kultuurile üldisemalt. Näitleja ja režissöör Asia Argento on filmivaatajaile teejuhiks.

Piiritu kirg elada ja luua tegi Frida Kahlost julge kunstiikooni ja naiste vabaduse sümboli. Kes aga oli Frida tegelikult? Kuidas tuleb mõista tema valu ja kannatusi väljendavaid maale, mis ometi on tulvil energiat ja elujõudu? „Frida“ juhatab vaataja Mehhiko südamesse, avamaks legendaarse maalija kaht palet – Frida Kahlo kui kirglik ja teedrajav kunstnik ja Frida Kahlo kui palju kannatanud naine ja indiviid.

SEANSID JA PILETID LEIAD SIIT