Регистрация

Uudised

Hõrk Prantsuse klassika nädalalõpp 12-14.02

|
Kino Artise värske välimuse saanud kohvikus on avatud André Perlsteini fotonäitus „Prantsuse kinolegendid“, mille äratab ellu Prantsuse kinoklassika nädalalõpp 12. – 14. veebruaril.

Prantsuse fotograafi ANDRÉ PERLSTEINI näitus 1970ndate armastatud filminäitlejaist ja režissööridest, aga ka moe- ja muusikalegendidest viib vaataja võtteplatside ja moemajade kulisside taha. Prantsuse Instituut korraldab 26 mustvalgest portreest koosneva näituse Eesti-Prantsuse diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva auks.

Perlstein sai tuntuks pressifotograafina, kes on alati armastanud filmimaailma ja keda filmimaailm on vastu armastanud. Mitme ajakirja piltnikuna tegi ta koostööd oma noorusaja kinomaailma koorekihiga, aga ka moe- ja muusikamaailma suurkujudega. Režissöörid, hinnates tema annet ja silma, veensid teda võtteplatsile jääma. Nii sai Perlstein harukordseid kaadreid Alain Delonist Yves Montand’ini, Isabelle Adjanist Katharine Hepburnini.

Perlstein talletas igavikku Yves Saint Laurent’i ja Karl Lagerfeldi moedefileed, muusikud Miles Davise ja Johnny Hallyday, kimonosse mähkunud kelmika Serge Gainsbourg’i, tööhoos Claude Lelouchi, väärika Charlie Chaplini, filmi „Franz" võtete ajal rannal silkava Jacques Breli, sigarit pahviva filosoofi Roland Barthes’i, autoroolis Jean-Louis Trintignant’i jpt.

Prantsuse kinoklassika nädalalõpul tuleb ekraanile kolm hoolega valitud Prantsuse kino uue laine filmi, milles teevad kaasa mitmed staarid Perlsteini fotodelt. 

KAVA: 

Rež: Jean-Pierre Melville. Osades: Alain Delon, Yves Montand, André Bourvil, Français Périer.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega!

Rež: Agnès Varda. Osades: Corinne Marchand, Michel Legrand jt.

Film linastub inglisekeelsete subtiitritega.

Rež: Claude Lelouch. Osades: Anouk Aimée, Jean-Louis Trintignant.

Film linastub eesti- ja venekeelsete subtiitritega!

Seni, kuni Perlstein ise Eestisse külla tuleb, saadab ta Eesti publikule soojad tervitused VIDEO vahendusel, jagades ühtlasi „Punase ringi” legendaarse foto saamislugu.

Näitus jääb avatuks kuni 18. märtsini.