Регистрация

Uudised

DocPoint toob 2.-7. veebruarini Artisesse verivärsked Eesti dokfilmid

|
Kuigi seekord leiab Tallinna dokumentaalfilmide festival aset virtuaalselt, saab Artises nautida kuut värsket kodumaist dokfilmi suurel ekraanil. Piletid on müügil kino kodulehel ja kassas.

Teisipäevast pühapäevani toome igal õhtul ekraanidele ühe uue filmi seansid, mis jõuavad publikuni järgmiselt:

02.02 kell 18:00 ja 20:00 "Sea aasta"

„Sea aasta“ heidab avara pilgu ühele aastale meie lähiajaloos – aastale 2019, mis tõi eredalt esile Eesti lõhenemise nii poliitilises kui ka põlvkondlikus plaanis. Kuhu me selles tasakaalutus maailmas teel oleme? Kas suudame kaitsta oma maad iseendi vastuoluliste nõudmiste eest? 
 

03.02 kell 18:15 ja 20:00 "Üht kaotust igavesti kandsin"

Narkomaanist Lauri viimane teadaolev asukoht on Bogotá, Kolumbia. Meeleheitel ema Hille palub Lauri õel, Eeval, Kolumbiasse sõita ning üsna pea leiab Eeva end sürreaalsest ja halastamatust Bogotá allmaailmast, kus ta annab endast kõik, et leida oma vend. 
 

04.02 kell 18:10 ja 20:00 "Teel taevasse"

Hauakaevajad arutavad omavahel, kas järgmine matusetseremoonia kestab kavandatust kauem ja nad peavad ületunde tegema. Orelimängija mängib mobiiltelefoniga, kuni preester kõnelemise lõpetab ja ta jälle mängima peab. On see praktiline ja hooletu suhtumine sobimatu? Või on see mõistuspärane lähenemine teemale, mis meie ühiskonnas tundub raske?
 

05.02 kell 18:00 ja 20:00 "Sõda ja puuhobune"

Tallinna vanalinna lagend, ukraina kultuurikeskuse ja kiriku rajaja Anatoli ei suuda passiivselt pealt vaadata Ukrainas lahvatanud sõda ning organiseerib Eestis humanitaarabi ja annetuste kogumise ning sõidab otse rindejoonele. Seal, omalaadses põrgu eeskojas, asub Anatoli kirja panema imelugusid.
 

06.02 kell 18:00 ja 20:00 "Rauaniit"

Film endise tekstiilivabriku ümberehitamisest Kunstiakadeemiaks. Hoone muundumise protsess sünnib ehitusmeeste isetu ja raske kehalise töö tulemusena. Värskelt valminud kaasaegses majas toimub glamuurne avapidu, ruumid täituvad uutmoodi rahvaga, ehitusmehi nende hulgas enam näha ei ole ‒ kas nad tunneksid end sinna enam sobivat?
 

07.02 kell 18:00 ja 19:45 "Pingeväljade aednik"

Salapärane kirjanik Mehis Heinsaar asub rännakule. Selliseid retki, kus ta kulgeb päevade viisi üksinda läbi metsiku tihniku avarate luhtade poole, nimetab ta vaese mehe palverännakuteks. Rändaja teel leiab aset seitse kohtumist, mis avavad vaatajale Mehis Heinsaare maagilist siseilma.