Регистрация

Uudised

Lastefilmide festival "Sõbrad loomad" stardib 10. oktoobril

|
10. – 18. oktoobrini ootab kino Artis lapsi, noori, peresid ja kõiki teisi huvilisi vaatama uusi põnevaid joonis- ja dokumentaalfilme loodusest ja loomadest.

Loodusfilm „Paras pähkel – lugusid oravamaailmast“ („Going Nuts: Tales from the Squirrel World“, Saksamaa 2019) tutvustab põnevaid oravaliike kogu maailmast ja näitab, kuidas oravapere saab edukalt hakkama ekstreemsetes oludes ja inimeste naabruses. Osa neist oskab ujuda, osa elab maa all, osa armastab lund ja osa kuuma kõrbe. Lõbusates episoodides saame teada, mis on oravatel ühist ja mis teeb nad eriliseks.
Animatsioonis "Kokamütsiga öökull" ("La Chouette en toque", Prantsusmaa/Belgia 2020) jutustab öökull humoorikalt toiduahelast, kutsub lapsi küpsetama ja arutleb toidu emotsionaalse väärtuse üle. 

“Printsi merereis” (“The Prince’s Voyage”, Luksemburg/Prantsusmaa 2019) jutustab vanast ahvist nimega Prints, kes avastab end vigastatuna ja eksinuna tundmatult rannikult. Ta kohtub 12-aastase Tomiga, kes on koos vanematega pagendatud oma kogukonnast, sest nad usuvad teiste ahvitsivilisatsioonide olemasolusse. Tomi abiga avastab Prints ühiskonna, millest ta midagi ei tea, samal ajal kui Tomi vanemad otsustavad kasutada teda tõestusena oma teooriale.

Festivali raames pakub Artis ka nelja festivalihinnaga eriseanssi oktoobris linastuvale  dokumentaalfilmile „Meie unistuste talu“ („The Biggest Little Farm“, USA 2019), milles  dokumentalist John Chester kolib koos oma naise Molly ja koeraga väikesest linnakorterist Los Angelese lähedale maale, et hakata rajama jätkusuutlikku ja loodussõbralikku talu. Mulda saab 10 000 viljapuud ja üle 200 erineva põllukultuuri, päikselises talus leiab elupaiga kõiksugu karvaseid ja sulelisi põrsastest mägiveisteni. Hariv, palju silmailu ning loomarõõmu pakkuv vaatamine!

„Meie unistuste talu“ linastub eestikeelsete subtiitritega, kõik teised filmid linastuvad eesti keeles.

SEANSSIDE AJAD LEIAD SIIT

Grupikülastuste broneerimine: Maret Hook, maret@kino.ee, tel: 66 313 73