Регистрация

Uudised

Friigiprogramm lõpetab hooaja kulinaarsete hõrgutistega

|
Läbi suve Tallinnas kinos Artis ja Tartus Cinamoni kinokeskuses kinoklassika nišifilme tutvustanud filmiprogramm AINULT FRIIKIDELE lõpetab Euroopa kultuuripealinna aasta erakordse linateosega dokumentalistika klassikuilt D.A. Pennebakerilt ja Chris Hegeduselt. Skenedele ja subkultuuridele pühendatud hooaja võtab kokku 19. detsembril kell 21:00 kinos Artis ja 20. detsembril kell 21:00 Cinamoni kinokeskuses linastuv dokumentaalfilm KOOGIKUNINGAD Prantsusmaa parima kondiitri tiitlit jahtivatest magusameistritest.
Prantsuse trikoloorivärvides krae, mille nimel 16 maailmatasemel kondiitrit Meilleur Ouvrier de France konkursil iga nelja aasta järel osalevad, on tippkondiitrile midagi enamat kui tunnustus – see on ta unistus ja kinnismõte. Kolmepäevane mõõduvõtmine tähendab peent tunnetust nii šokolaadipitsi kui kahemeetriste suhkruskulptuuride käsitsemisel ning nõuab kokkadelt erakordseid oskusi, raudseid närve ja õnne. Filmi keskmes on Chicagos asuva The French Pastry School'i üks asutajaid Jacquy Pfeiffer, kes rändab oma juurte juurde Alsace'i, et valmistuda mõõduvõtmiseks Prantsusmaa 15 parima kondiitriga.
 
Isikliku restorani ja auhinnarahadega peibutavad kokanduslikud dokumentaalseebid on vaid lühike sprint võrreldes selle magusamaratoniga, milles võisteldakse eelkõige au nimel. Esimest korda lubati filmitegijad omataolisesse kire, pühendumuse, ohverduste, pettumuste ja rõõmu maailma, mida troonib president Sarkozy välja kuulutatav Prantsusmaa parima kondiitri tiitel.
 
Meil on hea meel tutvustada sarjas AINULT FRIIKIDELE esmakordselt ka maailma dokumentalistika tipptegijaid – D.A. Pennebakerit ja Chris Hegedust. 86-aastane D.A. Pennebaker on üks cinéma vérité pioneere, kes on filme teinud alates 1950. aastatest ning läinud insenerina ajalukku ka kompaktse kaasaskantava ja heliga sünkroniseeritud 16 mm kaamera loomisega, mis võimaldas dokumentalistidel enne videoajastu saabumist teha senisest palju isiklikumaid filme. Ta on teinud suure hulga muusikadokumentaale, nende hulgas 1967. aastal dokuklassikasse kantud Bob Dylani kontsertfilmi "Don't Look Back", koos oma partneri ja hilisema abikaasa Chris Hegedusega veel näiteks "Depeche Mode 101" (1989), "Searching for Jimi Hendrix" (1999) jpt. Pennebakeri ja Hegeduse 1993. aastal valminud dokumentaalfilm "The War Room" Bill Clintoni presidendikampaania telgitagustest nomineeriti Oscarile ning võitis mitmeid olulisi dokumentalistikaauhindu.
 
Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi kuuluvat projekti AINULT FRIIKIDELE toetavad ka kultuuriministeerium ja kultuurkapital. Filmikoopiaid liigutab TNT Eesti. Korraldab Tallinnfilm.
 
Pilet 6 € sisaldab suupisteid ja jooke.
Kinos Artis avatakse veinipudelid kell 20:30.
 
Lisainfo:
Kino Artis
Tel 6631370
 
Kinokeskus Cinamon
Tel 56900719