Регистрация

Uudised

Noored filmihuvilised on oodatud parimat Euroopa noortefilmi valima!

|
Pühapäeval, 6. mail valivad 12-14-aastastest noortest koosnevad žüriid 36 riigi 45 linnas välja aasta parima Euroopa noortefilmi. Eesti osaleb Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinna valimisel juba kolmandat korda.

 

Euroopa laste- ja noortefilmide festivalide korraldajatest koosnev žürii valis lõppvõistlusele välja kolm filmi:

- Itaalia liigutav teekonnafilm "Tüdruk jooksus" (La Fuga - Girl in Flight, rež. Sandra Vannucchi);

- lõbus Soome dokumentaalfilm "Kepphobuste revolutsioon" (Keppihevosten vallankumous, rež. Selma Vilhunen) tüdrukute toredast hobist, mis aitab neil eluga toime tulla;

- Prantsusmaa ja Burkina Faso koostöös valminud mängufilm "Wallay" (rež. Berni Goldblat) teismelise poisi kultuurišokist Aafrikas.

 

Kandideerivad filmid valis välja rahvusvaheline žürii, kuhu kuulusid Manlio Castagna (Giffoni IFF / Itaalia), Ana Cerar (IFF Kino Otok - Isola Cinema / Sloveenia), Corinna Downing (London FF - British Film Institute / Suurbritannia), EFA juhatuse liige Vanessa Henneman (näitlejate agent / Holland) ja Holger Twele (filmikoolitaja / Saksamaa).

 

Kõigi kohalike noortežüriide hääletustulemused edastatakse Saksamaale, kus kuulutatakse välja parim Euroopa noortefilm. Ülekannet auhinnatseremoonialt näeb otse aadressilt http://yaa-efa.eu ja http://facebook.com/YoungAudienceAward. Samadelt aadressidelt leiab ka jooksvat infot kõigi osalevate maade ja kandideerivate filmide kohta.

 

Lisaks Tallinnale linastuvad auhinnale kandideerivad filmid järgmistes linnades: Brisbane (Austraalia), St. Pölten ja Viin (Austria), Brüssel (Belgia), Sarajevo (Bosnia ja Hertsegoviina), Sofia (Bulgaaria), Barcelona, Madriid ja Sevilla (Hispaania), Amsterdam (Holland), Zagreb (Horvaatia), Dublin (Iirimaa), Tel Aviv (Iisrael), Reykjavik (Island), Firenze, Rooma ja Torino (Itaalia), Prizren (Kosovo), Vilnius (Leedu), Luxembourg (Luksemburg), Riia (Läti), Skopje (Makedoonia), Valletta (Malta), Podgorica (Montenegro), Łodz, Varssavi ja Wrocław (Poola), Lissabon (Portugal), Bourg Saint Maurice - Les Arcs (Prantsusmaa), Båstad (Rootsi), Cluj-Napoca (Rumeenia), Berliin, Chemnitz ja Erfurt (Saksamaa), Niš (Serbia), Izola (Sloveenia), Bratislava (Slovakkia), Helsingi (Soome), Luzern (Šveits), London (Suurbritannia), Ålborg (Taani), Praha (Tšehhi), Istanbul (Türgi) ja Budapest (Ungari).

 

Filmipäev toimub pühapäeval, 6. mail kell 10-18 Tallinna kinos Artis. Päeva jooksul vaatame ära kolm kandideerivat filmi, millele järgnevad arutelud, mille viib läbi Just Filmi juht Mikk Granström. Kõik filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega. Žüriiliikmed peavad kinos kohal olema kogu päeva ja vaatama ära kõik kolm filmi. Turgutuseks pakume suupisteid ja lõunapausi ajal toekamat kehakinnitust. Kui filmid vaadatud ja läbi arutatud, siis on žüriiliikmete ülesandeks filmid meeldivuse järgi reastada, et selgitada Eesti noore publiku lemmikfilm.

 

Žürii töös osalemiseks peab oma soovist teatama 26. aprilliks aadressil noorpublik@kinobuss.ee. Lisada tuleb oma vanus, kool ja lapsevanema kontakt. Kui ühest klassist on palju soovijaid, siis võib õpetaja grupi registreerida.

 

 

EFA Noore Publiku Auhind kuulub Euroopa Filmiakadeemia ametlike auhindade hulka. Selle valimise korraldavad Euroopa Filmiakadeemia ja EFA Productions, toetajateks on Mitteldeutsche Medienförderung ja Euroopa Liidu Loov Euroopa MEDIA programm.

 

Eestis on teist aastat EFA Noore Publiku Auhinna ürituse korraldajaks MTÜ Kinobuss. Üritust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Linna Spordi- ja Noorsooamet. Lisaks on partneriteks kino Artis ning Laste- ja Noortefilmide Festival Just Film.

 

 

Lisainfo:

www.kinobuss.ee/projektid/noorpublik2018

 

 

Kontakt:

Tiina Teras

5571235