Saksa kino filmisari:
Meie ja mina

Filmid ühiskonda sulandumisest, identiteedist, suhetest

Kolmel suveõhtul toovad Goethe Instituut ja kino Artis taas ekraanile kevadel palju huvi tekitanud värsked Saksa filmid. Kõik linastused on eestikeelsete subtiitritega ning piletihind vaid 2€. Oled väga teretulnud!

FILMID JA KAVA:
K, 29.06 - 19:00 "Eksiil"

Saksamaa 2020 | 121 min
Režissöör: Visar Morina
Xhafer on pärit Kosovost, kuid leiab, et tal on õnnestunud päris edukalt Saksa ühiskonda integreeruda. Paraku lööb tema eeldatavalt tugev identiteet kiirelt mõranema, kui ta leiab oma kodumaja ukselt sinna riputatud surnud roti. Aina rohkem hakkab ravimifirmas töötav mees tajuma, et teda kiusatakse ka töö juures, ehkki nii tema naine kui ka töökaaslased ei taha teda uskuda.

Saksamaa 2021 | 152 min

Režissöör: Sarah Blaßkiewitz
Ivie, keda sõbrad kutsuvad Šoksiks, elab Leipzigis. Ta töötab solaariumis, mida peab tema endine poiss-sõber, ja otsib püsivat tööd õpetajana. Ühel päeval ilmub tema uksele poolõde Berliinist, et teatada nende ühise isa surmast ja peatsetest matustest Senegalis. Kumbki õdedest ei tundnud isa, nagu nad ei tunne ka teineteist, ja nii on neil raske kujutleda, et nad võiksid isa sugulasi tundma õppida. Kui kahe eri linnast pärit õe suhted soojenevad, tekib Iviel küsimusi mitte üksnes oma hüüdnime, vaid ka kultuuri ja eneseimago kohta. „Ivie nagu Ivie“ käsitleb sellist keerulist teemat nagu rassism enesekindlalt ja nutika huumoriga. 
See film on nagu särav majakas, mis näitab, et Saksa filmitööstus julgeb viimaks ette võtta ka mitmekesisust puudutavaid teemasid.
Saksamaa 2020 | 125 min
Režissöör: Lisa Bierwirth
Kaks täiesti erineva elusaatusega inimest kohtuvad Frankfurdis, räpases Bahnhofsvierteli linnaosas. Monika on kuraator, kes on end linna kultuuriskeenel juba ammu sisse seadnud. Kui ta kogemata ühe reidi käigus kinni peetakse, kohtub ta Josephi, Kongost pärit ärimehega, kelle minevikku ja olevikku varjutab salapära. Sellest kummastavast kohtumisest kasvab välja võimas armuafäär, kuid nende elud kujunevad halastamatult koloniaalajastu järgsete konfliktide kasvulavaks. Kas Monikal ja Josephil on üldse lootust teineteist võrdsetel tingimustel armastada?

Lisainfo: www.goethe.de/meiejamina

Jälgi sündmust ka Facebookis