Registreeru

ARTIŠOKK AHVATLEB on kinoõhtute sari, mis toob iga kahe kuu järel publikuni ühe väärt filmi minevikust ning väärt külalised, kellega pärast seanssi nähtu üle arutleda. Järgmisena on kavas vaadata ja analüüsida armastatud Taani režissööri Thomas Vinterbergi 2012. aasta draamat "Jaht", milles mängib suurepärase peaosa Taani kuulsaim näitleja Mads Mikkelsen, keda saime hiljuti nautida filmides "Järgmine ring" ja "Õigluse ratsanikud".

Filmile järgneb vestlus lastepsühhiaatriga Dr. Piret Visnapuu-Bernadt!

Pärast lahutust läheb 40-aastasel Lucasel kõik jälle ülesmäge. Tal on uus naine ja uus töökoht lasteaiaõpetajana. Pingutused teismelise poja Marcusega suhteid taastada kannavad vilja. Saabub ootamatu pööre – kulutulena leviv õel vale muudab valged jõulud masendavaks õudusunenäoks. Usaldamatus ja paranoia ajavad väikese kogukonna hüsteeriasse, sundides Lucast võitlema oma hea nime ja elu eest.

"Jaht" on arvatud üheks 2012. aasta tugevamaks Euroopa filmiks, mille kinnituseks on ka Euroopa Filmiakadeemia preemia parima stsenaariumi eest. Cannes'i filmifestivalil võitis "Jaht" kolm auhinda, nendest olulisim oli parima meesnäitleja preemia, mille pälvis Mads Mikkelsen.