Registreeru

"Artišokk ahvatleb" on uus kinoõhtute sari, mis toob iga kahe kuu järel publikuni ühe väärt filmi minevikust ning väärt külalised, kellega pärast seanssi nähtu üle arutleda. Järgmisena on kavas vaadata ja analüüsida Lars von Trieri unustamatut ja maagilist ulmedraamat "Melanhoolia", mis saab ahvatluseks 30. juunil. Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Charlotte Rampling jt - see saab olema vaimustav (taas)kohtumine!

Film linastub 35 mm filmilindi pealt!

Seansi järel vestlevad publikuga jungiaanlik psühhoanalüütik Monika Luik ning filmikriitik ja -ajakirjanik Tristan Priimägi.

"Melanhoolia" on kaunis film maailma lõpust.

Justine (Kirsten Dunst) ja Michael (Alexander Skarsgård) tähistavad oma abiellumist imekauni ja rikkaliku pulmapeoga Justine'i õe (Charlotte Gainsbourg) ja õemehe (Kiefer Sutherland) luksuslikus häärberis. Samal ajal ligineb Maale planeet Melanhoolia.

"Melanhoolia" on psühholoogiline katastrooffilm, mille režissööriks skandaalne Lars von Trier. Filmi esilinastuse eel Cannes'is nimetas von Trier end naljatades hingelt natsiks ning deklareeris hingesugulust Adolf Hitleriga, mispeale kuulutas festival ta persona non grataks. Sellegipoolest linastati "Melanhooliat" võistlusprogrammis ning Kirsten Dunst pälvis Robert De Niro juhitud žüriilt oma osatäitmise eest parima naispeaosatäitja tunnustuse.