Registreeru

I True History of the Kelly Gang I
Alla 12-aastastele keelatud!

Filmi režissöör on austraallane Justin Kurzel, kes haaras esmalt maailma tähelepanu sünge biograafilise draamaga "Snowtown". Seejärel lavastas mees erakordse "Macbethi", mille peaosades särasid Michael Fassbender ja Marion Cotillard, kellega koos valmis ka Hollywoodi suure-eelarveline "Assassin's Creed".

"Kelly gängi tõeline lugu" liigub aga tagasi Kurzeli karjääri algusesse, sest film on ropp, verine ja vägivaldne, aga samas pole kunagi labane ega kõigest lihtne meelelahutus, vaid tõeliselt omapärane kunstifilm, mida ei anna millegi muuga võrrelda.

Peter Carey Bookeri auhinna võitnud menuromaani põhjal tehtud autobiograafiline lugu räägib Austraalia kõige legendaarsemast robinhoodilikust lindpriist Ned Kellyst ja tema jõugust, kes üritasid üle-eelmise sajandi lõpus isetehtud raudrüüdes riiki kontrollinud ebaõiglastele võimuesindajatele vastu hakata. Ned Kelly on läbi aegade üks kuulsamaid lindpriisid maailmas, keda siiani hinnatakse väga kõrgelt ja peetakse üheks Austraalia kangelaseks oma panuse eest võidelda tavarahva nimel.

Ned Kelly osas särab filmiga “1917” kuulsust koguv George MacKay, kelle kõrval näeb Russell Crowe’I (“Gladiaator”, “Piinatud geenius”), Charlie Hunnamit (“Pacific Rim”, “Sons of Anarchy”), Nicholas Houlti (“Mad Max: Raevu tee”, X-Meeste uuemad filmid) ja Thomasin McKenzie’t (“Jänespüks JoJo”).