Registreeru

Pärast plahvatuslikku mängufilmidebüüti "Crack Willow" on Briti režissööril Martin Radichil tasunud silma peal hoida. Enesekindla maailmavaatega ja andekas filmitegija tõestab oma uusima tööga, et ta on teel Briti kuulsamate režissööride sekka.

"Norfolk" räägib loo ühe erakliku isa ja tema poja saatusest. Nende lähedane ja pingeline suhe hakkab mõranema, kui isa minevik palgasõdurina hakkab meest painama. Kui poeg armub tüdrukusse, keda isa peab vaenlaste rühmitusse kuuluvaks, hakkab mees kahtlema kogu oma senises elukorralduses ja nende suhe muutub pöördumatult.

See on võimas ja pingetest laetud lugu, mis mässab nüriduse ja kahepalgelisuse vastu. Käsitledes selliseid keerulisi teemasid nagu hea ja kurja olemus, perekonna võimu- ja hirmusuhted, loob Radich rikka maailma, mis tundub postapokalüptilisena, ehkki selle tegevus toimub tänapäeval. Kasutades eri tehnikaid – näiteks ühel hetkel lastekaamerat –, hoiab režissöör meid pidevalt selle kummalise maailma piiri peal. Näitlejatööd on suurepärased: Denis Menochet teeb võimuka, kuid hooliva isana mõjuka etteaste.

Visa, kummaline ja sürreaalne "Norfolk" tähistab Briti filmitööstuse ühe uue ja märkimisväärse talendi jätkuvat arengut. Need, keda kaasaegne Briti kinokunsti huvitab, ei pea kindlasti pettuma.

Laurence Boyce / PÖFF

Suurbritannia 2015