Registreeru

17. sajand, Bobbio. Noor sõdur Federico saabub Santa Chiara kloostrisse, et lunastada oma venna aus nimi pärast viimase ootamatut enesetappu. Federico loodab tõestada, et vend oli tegu toime pannes oma armukese, õde Benedetta lummuses, keda süüdistatakse koostöös saatanaga.

Kaasaeg. Federico Mai, ministeeriumi nõunik, koputab pealtnäha inimtühja kloostri uksele, saatjaks Vene miljardär Rikalkov, kes soovib kloostri ära osta. Kahe võõra saabumine tekitab segadust kogu linnas ning teeb ennekõike tuska salapärasele krahvile, kes end seadusevastaselt kloostris peidab, nii ühiskonna kui ka oma abikaasa eest.

Marco Bellocchio naaseb sünnikoju Bobbiosse, kus ta filmis oma meistriteose "Rusikad taskus" (1965), kuid seekord murrab ta tavapärase jutuvestmise reegleid ning mahutab ühte filmi kaks paralleelset süžeed. Filmi esimene pool viitab ajaloolisele Monza nunnale, kes on peategelaseks ka Alessandro Manzoni raamatus "Kihlatud", teine pool on aga inspireeritud Gogoli "Revidendist" ja mugandatud väärtushinnangute kriisiga tänapäeva Itaalias. Filmi on pikitud ohtralt peeni kummardusi Bellocchio varasematele töödele, kahemõttelisi nimesid ja metafoore: salapärane krahv meenutab näiteks Draculat, kes ei toitu aga mitte inimeste verest, vaid nende tulevikust.

Giampietro Balia / PÖFF

Itaalia / Prantsusmaa / Šveits 2015