Registreeru

Tšiili uue kino tunnustatud esindaja Matias Bize jätkab oma uues filmis püüdlikult inimsuhete uurimist. Suure hoole ja peaaegu kirurgilise täpsusega avab tänavu Veneetsia filmifestivalil Venice Day sektsioonis esilinastunud "Vee mälu" kurbuse anatoomia, uputamata samas vaatajat tunnete laviini alla. Hajusad emotsioonide natüürmordid kaardistavad ühe abielupaari tundemaailma keerukust ning erinevaid leinamise viise.

Pärast 4-aastase poja surma ei oska noor abielupaar Javier ja Amanda enam oma eluga edasi minna. Traagiline sündmus on keeranud seni pilvituna näiva elu pahupidi ja nii mehe kui ka naise süütunne ei luba neil teineteisele isegi silma vaadata. Aasta tagasi basseinis uppunud poja surm paneb paari kooselu proovile ja nad peavad leidma vastuse küsimusele, kas proovida mineviku eest põgeneda või seista sellega silmitsi?

Filmi peaosades on ühed tuntumad Tšiili näitlejad Benjamín Vicuña ja Elena Anaya, kellest viimane säras ka Eesti publikule hästi teada Pedro Almodóvari filmis "Nahk, milles ma elan".

Katriin Kütt / PÖFF

Tšiili / Argentina / Hispaania / Saksamaa 2015