Registreeru

Kahekordsed Oscari-võitjad Emma Thompson ja Tom Hanks mängivad peaosi Disney stuudio mängufilmis "Hr. Banksi päästmine", mille aluseks on erakordne lugu sellest, läbi milliste raskuste jõudis ekraanile kinoklassikaks saanud "Mary Poppins".

Legendaarse animastuudio looja Walt Disney andis oma tütardele pühaliku tõotuse, et teeb filmiks nende lemmikraamatu, P.L. Traversi "Mary Poppinsi". Mehel polnud aimugi, et selle lubaduse täitmine võtab aega ümmargused kakskümmend aastat.

Teekonnal linastusõiguste hankimiseks peab Walt lõputut võitlust pahura ja kompromissitu kirjanikuga, kel pole mingit kavatsust loovutada oma südamelähedast kangelannat Hollywoodile moonutamiseks. Rahahädad aga sunnivad Traversit siiski veidi järele andma ning ta lendab Los Angelesse, et kuulata ära Disney plaanid ekraniseeringu osas.

Nende kahe nädala jooksul aastal 1961 otsustab Walt Disney teha kõik endast oleneva, et võita kirjaniku süda ning saada raamatu ekraniseerimiseks vajalikud õigused. See ülesanne ei ole aga kergete killast, sest pahur autor ei ole Hollywoodi suhtes kuigi positiivselt meelestatud...

Kuidas siis õnnestus Walt Disneyl lõpuks P.L. Traversi hinge ja südamesse pugeda, et kinkida maailma lastele maailma kinoklassikasse kuuluv linateos, mida armastavad miljonid?

Osades Tom Hanks ("Forrest Gump"), Emma Thompson ("Mõistus ja tunded"), Colin Farrell ("Doktor Parnassuse imaginaarium"), Paul Giamatti ("Külili"), Jason Schwartzman ("Rushmore"), PJ Novak ("Kontor"), Rachel Griffiths ("My Best Friend's Wedding"), Bradley Whitford ("Scent of a Woman") jt. Lavastas John Lee Hancock, kelle eelmiseks õnestumiseks filmimaailmas oli Sandra Bullockile parima naispeaosa Oscari toonud linalugu "Pime nurk".