Registreeru

I Best of BFM I: Vaga vesi... I
-

  • 1h 21 min
  • Lühifilmid

Best of BFM on Balti Filmi- ja Meediakooli (BFM) aastasündmus. BFMi koolipere ja viieliikmeline ekspertgrupp ehk žürii vaatavad üle kõik koolis aasta jooksul tehtud tööd. Žürii ülesandeks on märkida ära tunnustust väärivad projektid. Pidulikul auhinnatseremoonial BFMi kinos SuperNova anti 5. aprillil üle kooli auhinnad BOBid. Võidufilmid linastuvad kahes programmis 7. - 10. aprillil võimalik vaadata kinos Artis.

BEST OF BFM I: VAGA VESI...

*********************************

HETK ULKAGA, dokumentaal, 13:31

Rež. Kaisa Sammelselg, Gerli Nõmm - parim dokumentaalfilmi režissöör

Ulka on vene rahvusest temperamentne tüdruk. Kuigi ta on Eestis kasvanud ja koolis käinud, õppis ta eesti keele alles baaris töötades ära. Tänaseks päevaks manageerib ta ise vaid eestlastest koosnevat baari. Film uurib, milline on tänapäeva noore venelanna nägemus Eestis elamisest ja milliste mõtetega ta uue baari avada kavatseb.

Eesti keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

*********************************

EMA. MILJONITE NIMEL, mängufilm, 24:45 - žürii äramärge

Rež. Vyacheslav (Slavik) Bihun

Surev poeg meenutab oma ema. Ema elas sõja ajal okupeeritud territooriumil kui ta puhtalt heast tahtest peitis oma kodumajas haavatud sõdurit. Ta hoolitseb tema eest nagu ta oleks tema poeg, kes on samuti sõtta läinud. Elu läheb edasi ja ema tunneb, et tal justkui oleks nagu teine poeg. Ühel päeval aga okupandid naasevad. Avastades peidetud sõduri, asutakse ema ja külaelanikke üle kuulama, et teha kindlaks, kas on tõesti ema pojaga. Ema on sunnitud seisma silmitsi oma saatuse, samamoodi nagu miljonid teised emad nendel rasketel päevadel, mida ei tohiks kunagi unustada.

Film on tekstita.

*********************************

IMG_00_01_JPG, animatsioon, 02:00 - parim animatsioon

Rež. Zane Oborenko

Lühinägelikul tüdrukul on väga kiire, aga tema lühinägelikkus muudab tema teekonna väga raskeks.

Film on tekstita.

*********************************

KAARDIMAJA (House of Cards), mängufilm, 26:04 - parim mängufilmi režissöör

Rež. Carlos Lesmes

Film lootustest ja unistustest. Lugu ideest, et kusagil on elu ikka parem ja kuidas see idee mõjutab peategelast ja tema suhteid teiste inimestega.

Eesti keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

*********************************

KOLM (Three), mängufilm, 15:38 - parim operaator, publiku auhind

Rež. Eva Kübar

29-aastane Kristiina satub noore ja ulja fotograafi Mattiase kaamersilma ette, mis paneb naise raskete valikute ette, kuid kuna naine ise neid valikuid ei tee, otsustab tema eest saatus.

Eesti keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Programmi kogupikkus 81 minutit.