Registreeru

I Dancer in the Dark I
Alla 14-aastastele keelatud!

Selma (Björk) on Tšehhist pärit immigrant ja üksikema, kes töötab Ameerika kolkaküla tehases. Raske töö kõrval on tema ainsateks rõõmudeks kümneaastane poeg ja armastus klassikalise Hollywoodi muusikali vastu, mida ta esitab tehase teatritrupis. Lihtne, sirgejooneline, kuid järk-järgult nägemise kaotav Selma on populaarne ja meeldib nii oma sõbrannale Kathyle (Deneuve), temale läheneda püüdvale aravõitu Jeffile (Stormare) kui ka majaperemees Billile (Morse). Viimane on sattunud majanduslikesse raskustesse ja varastab Selma poja silmaoperatsiooni tarvis hoiule pandud raha. Selma avastab varguse ja tapab Billi poolkogemata. Ta võtab raha tagasi ja maksab poja operatsiooni eest ette. Siis aga on õnnetu naine sunnitud oma tegu põhjendama ameerika kohtusüsteemi ees.

Skandinaavia isepäisemaid filmimehi Lars von Trier on teinud omapärase draama-muusikali, mis on pälvinud Cannes'i filmifestivalil Kuldse Palmioksa ja parima naisnäitleja tiitli, ning omandanud 2000. aasta Euroopa parima filmi, režissööri ja naisnäitleja tiitli. 2000. aasta Pimedate Ööde Filmifestivalil tunnistati "Tantsija pimeduses" publiku lemmikfilmiks.

Unustamatu elamuse annab filmi peategelast kehastanud ning filmile muusika kirjutanud islandi lauljatar Björk, kelle kohta Lars von Trier on öelnud, et tegemist on halvima näitlejaga, keda ta kohanud on, sest Björk mitte ei näitle, vaid elab kaamerate ees. "Tantsija pimeduses" operaator on Jim Jarmuschi, Wim Wendersi ja Lars von Trieri kauaaegne koostööpartner Robby Müller (Surnud mees, Laineid murdes).

Taani / Rootsi / Prantsusmaa 2000