Registreeru

I BEEBIKINO: Dans la maison I
Lubatud kõigile

Keskealine prantsuse keele õpetaja Germain (Fabrice Luchini) on tüdinud keskpäraste ja laiskade õpilaste kirjatöödest - päevani, mil üks õpilane nimega Claude Garcia (Ernst Umhauer) kirjutab iroonilise ja detailirohke kirjandi oma klassivenna Ralpha (Bastien Ughetto) keskklassipere koduidüllist. Germain avastab Claude’is ande, millest tal endal kirjanikuna vajaka jäi ning pühendub sellest hetkest alates noormehe talendi vormimisele: Claude kirjutab igaks tunniks oma loole uue järje.

Mida enam õpetaja Claude'i aitab, seda enam elab ta eneselegi märkamatult koolipoisi loosse sisse - väljamõeldu ja reaalsuse piirid hakkavad hägustuma ja varsti tungib Claude oma loo kaudu ka õpetaja ja tema kunstigaleriipidajast abikaasa (Kristin Scott Thomas) argiellu. Viimaste peamiseks vestlusteemaks saavadki Claude ja tema kirjatükid. Peagi on arusaamatu, kes keda vormib ja kes keda mõjutab...

Francois Ozoni film on Juan Mayorga näidendi "Poiss viimases reas" vaba adaptatsioon. Film pälvis San Sebastiáni rahvusvahelisel filmifestivalil peaauhinna ning zürii preemia parima stsenaariumi kategoorias.