Registreeru

PÖFFi publiku lemmikfilmiks valitud eluline komöödia armastusest, lahutusest, meestevahelisest rivaalitsemisest ja jalgpallist Buenos Airese päikese all.

Taanis elutseva veinipoodnikust Christianini jõuavad allkirjastamist vajavad lahutuspaberid. Ehkki tema teismelise poja Oscari arvates seisneb armastus lihtsalt ühe konkreetse naise omaduste ülehindamises, on mehe elu ometi kaotanud mõtte hetkest, mil ta naine Argentinas uue mehe leidis ja pere juurest lahkus. Suutmata minevikuga hüvasti jätta, otsustab mees Argentinasse sõita, et teada saada, kas seda, mille ta oli kaotanud, on veel võimalik tagasi võita. Kohale jõudes aga ilmneb, et asi ei pruugi kõige lihtsam olla, kuna naise uueks armastuseks on Argentina parim ja kuumim jalgpallistaar Juan Diaz, kellega keskealisel kehvas füüsilises vormis, ehkki karismaatilisel mehel on keeruline konkureerida. Ent kas armastus, mida sa kellegi vastu tunned, saab kaduda?

Just eluliste suhtedraamade loojana tunnustatud Taani režissöör Ole Christian Madsen suudab seekord ühe abielu hävingust teha helge ja meeleoluka komöödia, mis siiski ei lihtsusta võõrdunud abikaasade vahel lahtihargnevat draamat ning lahkuminemisega leppimise valulikku teekonda. Päikesekuldne Buenos Aires koos rahumeelse ja muhedalt ironiseeriva jutustajatekstiga loovad tasakaalustava taustsüsteemi halenaljakate ja dramaatiliste juhtumiste vahel pendeldavale tempokale loole, mis hea dialoogi, meisterlike näitlejate ning oskusliku kaameratöö abil moodustavad suurepärase inimsuhteid hästi tabava terviku. Taani esitas filmi võõrkeelse Oscari kandidaadiks.

Katre Pärn /PÖFF/