Registreeru

I Kevadised säutsud Taanimaalt I
Perefilm

  • 0h 47 min
  • animatsioon, perefilm, lühifilmid

Sel laupäeval ja pühapäeval siutsuvad, siblivad ja seiklevad multilaeka ekraanil peamiselt tiivulised tegelased Taanimaalt, ent ruumi jätkub ka kolmele pisut uimasele karuotile. Siutsud Sille ja Saxe üritavad konnade kisakoorile vaatamata kala püüda, õpivad numbreid loendama ning jäävad hiirepoegade järele vaatamisega pisut hätta, otsivad tüütule tibupojale ema ja mängivad printsessi ning tema valvurit. Juttu tuleb ka linnupojast, kes ei oska vilistada ning kelle suur soov oma häälel kõlada lasta põhjustab suure kaose.

Pärast seanssi jätkub trall kinos ühe säutsuva ekraanikangelase seltsis.

Programm linastub eesti keeles.

Linastuvad filmid:

OHOO, ÜTLEB VÄIKE KARU (2+)

2-5-aastastele lastele mõeldud 3-osaline animafilm põhineb Thomas Windingu karulugudel ja -piltidel künka otsas elavast väikeses majas elavast karuperest ja nende tegemistest.

Ih! siger den lille Bamse, Taani 2007 (Wake Film)

R: Maria Mac Dalland

SIUTSUD (2+)

Sille ja Saxe on kaks linnupoega, kelle teele satub igasugu seiklusi. Esimeses osas tahab Saxe kangesti kala püüda ning kasutab paadina oma armsaks saanud munakoort, konnad aga nurjavad tema hea plaani. Seejärel õpivad Sille ja Saxe numbreid loendama ning harjutamiseks sobivad hästi hiirepojad, kes ei taha küll kuidagi paigal püsida ning nüüd tuleb linnulastel neid hoopis ilma pealt taga ajama hakata. Kolmandas osas leiavad Sille ja Saxe äsja koorunud tibupoja, kellele tuleb ruttu ema otsida. Ükski lind ei taha aga tüütut tibupoega omaks tunnistada. Lõpuks ehib Sille end kauniks printsessiks, paneb krooni pähe ning Saxe ülesandeks saab teda valvata. Sipelgad tahavad aga Sille krooni endale ja nii on Saxel käed-jalad tööd täis.

Pipungerne, Taani 2009 (Tone Tarding Film)

R: Tone Tarding

LINNUKE, KES EI OSANUD VILISTADA (2+)

Ühes elavas ja värvikas linnas, kus kõik tiivulised siristasid rõõmsalt lauluviise, elas linnuke, kes ei osanud vilistada. Ta muudkui lendas ringi ja proovis lunida õppetunde, ent oli kõik nii ära tüüdanud, et keegi ei tahtnud teda enam õpetada. Siis otsustas õnnetu linnuke aga võtta kasutusele äärmuslikud abinõud.

Fløjteløs, Taani 2009 (Dansk Tengefilm 2)

R: Siri Melchior