Registreeru

I Eesti lood 2011 - detsembrikuu esilinastused I
Lubatud kõigile

„Eesti lood“ on projekt, mille raames valmib igal aastal 12 pooletunnist dokumentaalfilmi. Filmid keskenduvad inimestele ja aktuaalsetele teemadele tänapäeva Eesti ühiskonnas. Filmid valmivad erinevate autorite ja filmitootjate poolt, kelle nägemused loovad kokku väga jõulise pildi Eesti elust.

Eesti lugude näol on tegemist spetsiaalselt teleformaati planeeritud dokumentaalfilmidega, mis on suhtleliselt madala eelarvega ja mille tootmist rahastavad ühiselt Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kultuurkapital.

PÄIKESELILL

Sotsiaalne dokumentaalfilm Toidupangast ning selle nähtuse "maaletoojast" Piet Boerefijnist, kelle abil nii mõnedki eestimaalased saavad lohutust ja abi oma päevades.

Režissöör: Jaanis Valk

Operaator: Kullar Viimne

Produtsent: Erik Norkroos

Tootjafirma: Rühm Pluss Null OÜ

ANDY ASTUB ÜLES

Väliseestlane, eestlane, ameeriklane, koomik ja maailmakodanik Andrus Valvur tuleb oma vanemate kodumaale, et viia ellu oma salaunustus - esineda eestlastele eesti keeles. Kas see aga eestlastele üldse naljakas tundub ning mida kogeb Andy Eestis esinemist ette valmistades?

Režissöör-operaator: Elen Lotman

Produtsent: Madis Tüür

Tootjafirma: Juriidiline keha OÜ

LAULEV NADEŽDA

Lugu andekast lauljatarist Nadeždast, kelle laulud on äärmiselt südamlikud. Nadežda on 9 lapse ema. Laste isa Rustam on sügavalt usklik. Mõlemad on töötud ning tegelevad põhiliselt lastega, Nadežda laulab tänavatel, naistevanglas ja teenib sellega pisut raha. Usk Jumala vastu ja armastus aitavad neil elus püsida, kuid kas seda armastust kogevad ka nende lapsed?

Režissöör: Aljona Suržikova

Operaator ja produtsent: Sergei Trofimov

Muusika: Nadežda Atajeva

Tootjafirma: Diafilm OÜ

KAHE TULE VAHEL

Film räägib endisest krossimehest Aivarist ja tema pojast Kevinist, kelle ühine unistus on, et Kevin jõuaks Vormel 1 rooli. Aivar oli pühendanud oma senise elu ja tegemised pojale, aga nüüd, mil Kevin on jõudnud oma sportlasteel etappi, kus isa enam aidata ei saa, on isa ja poja teed läinud lahku ja tühjaks jäänud koha on võtnud endale noorem poeg Kaspar. See on lugu isa ja poegade unistustest ja nende täitumise teekonnast läbi töö, õnnestumiste ja üksinduse.

Režissöör: Martin Korjus

Stsenarist: Martin Korjus

Operaator: Ain Lepp

Produtsent: Peep Viljamäe

Tootjafirma: F-Seitse OÜ