Registreeru

I Hur många lingon finns det i världen I
Lubatud kõigile

Alex on krooniline logard, kelle unistuseks on töötada teatris. Ta ei vaevu võtma mingit vastutust enda ega oma lähedaste eest ning kogu elu näib liikuvat nagu rong, mille juht on tukkuma jäänud. Kui aga Alexi tüdruksõbral kannatus katkeb, leiab mees ennast olukorrast, kus ellujäämiseks tuleb hakata endale ise elatist teenima. Eneselegi üllatusena leiab ta ennast töötamas abilisena vaimse puudega inimestega tegelevas sotsiaalasutuses. Sisse tuleb elada spartalikku päevakavva koos lõputute kingapaela sidumise kursustega, seltsilisteks surmigavad tüübid.

Olles muserdatud jubedast rutiinist, ülemuse sapistest märkustest ning tagatipuks ootamatust tuletõrjekomando visiidist, hakkab Alex sammhaaval avastama oma hoolealuste soojust ja sarmi. Nende pealtnäha eemaloleva ja ükskõikse kesta all hõõgub unistuste energia, piiritu optimism ning uskumatu talent.

Alex sammub koos oma uute sõpradega okkalisel teel, taludes ka lähedaste inimeste vääritimõistmist ning eelarvamustest tulvil keskkonda kindla eesmärgi suunas – osaleda üleriigilisel telekonkursil “Talendijaht”.Ja vapral meeskonnal on õigesti seotud viimanegi kingapael!

KUI TÄHTIS ON OSATA KINGAPAELU SIDUDA on sügavalt liigutav komöödia, mis ei jäta kellegi südant ja hinge puudutamata..

Film põhineb reaalselt tegutseva loomingulise kollektiivi GLADA HUDIK THEATRE lool. Nad on ülipopulaarsed Rootsis ning ka rahvusvaheliselt tuntud. Filmi tegelased on ka tegelikult Glada Hudik Theatre liikmed.