Registreeru

I Inimese mõõt I
Lubatud kõigile

  • 0h 56 min
  • Dokumentaalfilm

Kas keskkonna kriis on ikka keskkonna kriis või on see meie lootuste, püüdluste ja harjumuste kriis?

Dokumentaalfilm „Inimese mõõt“ uurib, kas keskkonnakriis on ikka keskkonna kriis või on see tegelikkuses meie harjumuste, ootuste ja väärtuste kriis. Lugu keskkonnakriisist ei ole lugu põuast ega üleujutustest, selle tegelasteks ei ole poliitikud ega aktivistid. See on meie kõigi lugu. Dokumentaalfilm “Inimese mõõt” peegeldab harjumuspärase maailma lõppemise aimdust Manhattani alati pulseerivatel tänavatel, Tigrise jõe kaldal asuvas iidses Hasankeyfis, mille ajalugu ulatub linnakultuuri algusaega, vanasse Mesopotaamiasse, Kambodža südames laiuva Tonlé Sapi järve kalurikülades ja Freiburgi ultramoodsas ökolinnaosas Vaubanis, Lõuna-Saksamaal.

Autoritelt

“Inimese mõõt” on keskkonnadokumentaal, mis seab keskmesse inimese. See ei ole püüd lahata inimkonna kollektiivset süüd, vastutust või tegude tagajärgi, see on lugu inimestest, kelle elupaik ja elulaad on sattunud küsimärgi alla. Selle filmi tegemine viis meid paljudesse paikadesse üle maailma ja kokku paljude vägagi erinevate inimestega. Mitmetega neist saime me sõbraks, seda vaatamata keele- ja kultuuribarjääridele. Paljud neist kohtumistest on läinud meile sügavale hinge, andes võimaluse kogeda inimelu rikkust ja sügavust: maailmast ei ole kadunud, julgus, arukus, ehedus ja siirus. Käsitledes keskkonnatemaatikat, on nii lihtne muutuda süngeks, meie tegelased (ja paljud teised inimesed, keda te selles filmis ekraanil ei näe) andsid meile võimaluse kasutada ka helgemaid noote, kuigi tingimused, milles nad elavad, on mõnigi kord ehmatavad. Seda lummavam on nende arukus ja söekus.

Dokumentaalfilm “Inimese mõõt” on filmitud Türgis, USAs, Kambodžas ja Saksamaal. Film on inglise, türgi ja khmeri keeles. “Inimese mõõt” osales 11-19. märtsil 2011 Cuernavacas, Mehhikos, toimuval Cinema Planeta keskkonnafilmide festivali võistlusprogrammis ning pälvis publikuauhinna. Tegemist oli filmi maailma esilinastusega. Filmi Eesti esilinastus toimub 31. märtsil 2011 kinos Artis. Esilinastusele järgneb paneeldiskussioon filmis käsitletud teemadel.

Režissöör: Marianne Kõrver