Register

Uudised

Prantsuse rahvuspüha seansid 12.-14. juulil

|
14. juuli on Prantsuse rahvuspüha. Sel ja kahel eelneval õhtul näeb Artises meeleolukaid Prantsuse filme!

12.07 kell 17:30 

Tähtpäeva eel, 12. juulil korraldavad Prantsuse Instituut ja kino Artis erilinastuse teemakohase komöödiaga “Prantsuse minister" / "Quai d’Orsay” (2013), mida soovitavad nii Prantsuse suursaadik kui ka Prantsuse Instituudi direktor. Filmi kommenteerib Prantsuse suursaadik Eestis hr Eric Lamouroux.

NB: Film linastub inglisekeelsete subtiitritega! 

FILMIST: 

Pärast maineka Prantsuse kõrgkooli lõpetamist võetakse Arthur Vlaminck kõnekirjutajana tööle Prantsuse välisministeeriumisse Quai d’Orsay’l . Vanemad, kogenud nõunikud ei võta andekat uustulijat, potentsiaalset konkurenti, just soojalt vastu, kuid Arthuri oskusi hindavad välisminister ja, mis peamine, kabinetiülem Maupas. Õigete sõnade leidmine pidevalt muutuvas maailmas ja pidevalt muutuvate reakstioonidega ministri alluvuses pole aga sugugi lihtne ülesanne.

SOODUSHINNAGA 5€ PILETID 

 

13.07 kell 19:00 

Kino Artise ja A-One Films Estonia eriseanss filmiga "Kustutada mälu" / "Effacer l'historique", mis alustab kinodes 16. juulist. Filmile eelneb tervitusjook ja sissejuhatus!

FILMIST: 

Provintsis asuvas äärelinnas mattuvad kolm naabrit uue tehnoloogia ja sotsiaalmeedia alla. Marie kardab kaotada oma poja austust, sest internetiavarustes ringleb temast kompromoteeriv video. Bertrand tahab kaitsta oma tütart, kes kannatab küberkiusamise käes. Christine on taksojuht, kelle töö ja sissetulekud sõltuvad klientide reitingutest. Naabrid kutsuvad appi tõelise häkkeri, et astuda vastu suurtele tehnoloogiahiidudele, kellel nad näevad süüd oma lörriläinud eludes. Võitlus tuuleveskitega näib olevat algusest peale hukule määratud. Aga kas ikka on...

PILETID LEIAB SIIT 

 

14.07 kell 19:00

Kino Artise ja Bestfilmi eriseanss filmiga "Puhas kirg" / "Passion simple", mis jõuab kinolevisse 30. juulil. Filmile eelneb tervitusjook ja sissejuhatus!

FILMIST:

See on lugu Pariisis elavast üksikemast, kes armub vene diplomaati. Esialgu tundub, et neil pole midagi ühist, kuid ometi tõmbab kui magnetiga teineteise poole. Kuhu nende kirglik ja sõltuvust tekitav suhe viib, seda näeb ehtprantsaslikus filmis "Puhas kirg". Sergei Polunin on Ukraina päritolu tuntud skandaalne profibaleriin, kellel kirjas ka juba mõned rollid filmimaailmas ("Mõrv Idaekspressis", "Punane varblane").

PILETID LEIAB SIIT