Register

Uudised

Disainimaailma superstaar varsti Artise ekraanil

|
19. veebruarist ärkab Artise ekraanil ellu Soome arhitektuuri- ja disainiikoon Alvar Aalto. Tema ellu ja töösse avab meile akna dokumentaalfilm “Aalto“.

Virpi Suutari lummav film ühest kuulsamast modernsest arhitektist Alvar Aaltost (1898 – 1976) jagab vaatajaga Alvari ja tema arhitektist naise Aino Aalto armastuslugu ning tutvustab arhitekti tööprotsesse ja teedrajavaid ehitisi kõikjal maailmas.

Filmis on rohkelt haruldast materjali, millega režissöör on ümber käinud tundlikult. Loomingu kulgu kajastavate arhiivikaadrite abil mõistame näiteks Aino erakordset, selgesti tajutavat rolli partnerite ühisloomingus. Aaltote ühine kirg disaini ja orgaanilise, inimsõbraliku, puitu ning loomulikku valgust armastava arhitektuuri vastu aitas luua paremat, inimlikke väärtusi silmas pidavat maailma, mida naudime ja hindame praeguseni. Suureks tragöödiaks osutus Aino surm 1949. aastal, misjärel sai Alvari uueks abikaasaks arhitekt Elissa Aalto, kellega koostöös valmisid paljud olulised hooned 1950ndatel aastatel.

Film viib vaataja külastama erinevaid hooneid Soomes, raamatukogu Venemaal, tudengite ühiselamut USA idarannikul, eramaja Pariisis ja paviljoni Veneetsias. Arhitektuurimaailma superstaariks kujunenud Aalto reisis elu jooksul palju mööda maailma ringi ning suhtles nii Rockefellerite, Le Corbusier' kui László Moholy-Nagyga.

„Aalto“ on film, mis juba esimestest hetkedest tekitab tunde, et just niisugune see pidigi saama. Maiuspala kõikidele põhjamaise disaini ja arhitektuuri sõpradele, samuti elulooliste filmide austajaile.

VAATA LINASTUSTE KAVA SIIT