Register

Uudised

Viimase aja üks ilusamaid filme, PÕLEVA TÜTARLAPSE PORTREE oktoobris Artises

|
22. oktoobrist tuleb kümne seansiga Artise ekraanile Prantsuse ajastudraama "Põleva tütarlapse portree" - läbi ja lõhki Artise publiku film.

Céline Sciamma "PÕLEVA TÜTARLAPSE PORTREE" (“Portrait de la jeune fille en feu”/”Portrait of a Lady on Fire") on 2019. aasta üks olulisemaid ja ilusamaid filme.

See on äärmiselt visuaalne linateos, mis viib meid 1760. aasta Prantsusmaa looderannikule, kus naiskunstnik nimega Marianne peab täitma keerulise tellimuse - maalima äsja kloostrist tulnud noore Héloïse'i pulmaportree ilma, et portreteeritav sellest teaks. Kuna noor daam on väga tõrges tulevane pruut, tuleb kunstnikul saabuda saarele justkui seltsidaamina ning jälgida Héloïse'i päevavalguses ja maalida öösiti salaja küünlavalgel. Teineteise ümber tiireldes ja Héloïse'i esimesi vabadusehetki jagades kasvab nende omavaheline intiimsus ja külgetõmbejõud. Maalitav portree muutub peagi kahe naise armastuse ühistööks ja testamendiks.  

See on ajatu film nii noorele kui vanemale publikule, mis lubab mõista lugu, tegelasi ja teemasid läbi pildi nii, nagu peaks tegema iga väärt kunstiteos. 

Film on pärjatud enam kui 20 auhinnaga, mille hulgas on 2019. aasta Cannes’i filmifestivali Queer Palm ja parima stsenaariumi auhind, Euroopa Filmiauhindade parima stsenaariumi auhind ning kuus rahvusvahelist auhinda parima operaatoritöö eest.

10 seanssi 22.10-04.11 vaid kinos Artis. 

SEANSID JA PILETID 

JÄLGI KA FACEBOOKIS