Register

Uudised

Miks on tark laadida alla HOIA äpp?

|
Eesti oma koroonaäpp HOIA on nagu tark mees taskus - teavitab Sind, kui leiab, et oled olnud lähikontaktis mõne nakatunuga. Töötab seda paremini, mida rohkemad inimesed äppi kasutavad. Artis soovitab!

Äpp kasutab telefonis Bluetoothi ühendust ning vahetab signaalide kaudu teiste lähedalasuvate telefonidega infot. Kui keegi märgib äppi, et on andnud positiivse koroonatesti, saavad tema läheduses viibinud äpikasutajad teavituse, et on viibinud nakatunuga samas ruumis või lähestikku. Kõik on anonüümne ning kindlat kohta ja täpset aega, kus võisid nakkuse saada, HOIA ei anna. Enne teate saatmist peavad telefonid andmeid võrdlema ja teavitus ei tule kohe samal momendil.

Igaüks, kes HOIA äpi on oma telefoni laadinud, aitab privaatselt ja turvaliselt kaasa viiruse leviku piiramisele ja mida rohkem selliseid inimesi on, seda tõhusam. Äpi võivad alla laadida ka lapsed, kuid ennast nakatunuks märkida saavad nad siis, kui on vähemalt 13. 

KUIDAS HOIA TOIMIB?

1) Äpp tekitab igale telefonile anonüümse koodi

2) Läheduses olevad telefonid vahetavad omavahel neid koode

3) Kui keegi märgib end nakatunuks, laetakse tema kood kesksesse serverisse

4) Kõik äppi kasutavad telefonid laevad regulaarselt alla nakatunud inimeste koodid

5) Telefon kontrollib, kas oled olnud lähikontaktis mõne nakatunuga - kui jah, saad sellekohase teavituse 

HOIA on mõistlik alla laadida, kuid ei maksa unustada, et endiselt oluline on korralik kätepesu, tõbisena koju jäämine ja muud nakatumist ennetavad tegevused.