Register

Uudised

Hispaania maailma festival 23. - 31.08.2013

|

 

Koostöös keele- ja kultuurikeskusega Hispaania Maja korraldab kino Artis 23.-31. augustil Hispaania maailma festivali, mille programmis on 12 filmi peamiselt Hispaaniast ja Mehhikost, sekka Tšiilist ja Argentinast. Lisaks ulatuslikule filmiprogrammile toimuvad otse Hispaaniast tulnud muusikute Remendaos ja Paco Enlaluna kontserdid ning suur Hispaania pidu, mida juhib hispaania kultuuri sõber Peeter Oja. Kahel kontserdil esitab ja õpetab flamenkot Maria Rääk stuudiost Arte Flamenco. Festivali kaaskorraldaja Hispaania Maja pakub keelehuvilistele võimalust osaleda proovitundides ning samuti esitleme hiljuti kirjastuselt Petrone Print ilmunud raamatut "Minu Amazonas", mida tutvustab autor Ivo Tšetõrkin.

 

Hispaania maailma festivali avamine toimub kinos Artis 23. augustil kell 18:30 draamaga "Elusäde", mis on valminud režissöör Alex de la Iglesia käe all 2011. aastal Hispaania, USA ja Prantsusmaa koostöös. Filmi peaosas särab imekaunis Mehhiko näitlejanna Salma Hayek, kes on sobivaks ühenduslüliks festivali eri filmide vahel, sest pooled linastuvatest filmidest on jõudnud ürituse programmi Mehhiko saatkonna vahendusel. Juba avapäeval kell 21:30 on kavas ka esimene Mehhiko film "Üliõpilane" kolmandas nooruses tudengist. Pooled filmid linastuvad eesti- ja venekeelsete subtiitritega, pooled ingliskeelsete subtiitritega.

 

Festivali keskpaiku toimub Von Krahli baaris suur Hispaania pidu. 27. augustil kell 18 algavat pidu konfereerib Peeter Oja. Muusikalise poole eest kannavad hoolt ansambel Remendaos ja kitarrivirtuoos Paco Enlaluna. Silmailu pakuvad Arte Flamenco tantsijad, soleerib Maria Rääk. Peo juhatab sisse ja otsad tõmbab kokku DJ San Antonio.  

 

Hispaania maailma festivali korraldavad kino Artis ja Hispaania Maja, toetajateks on Hispaania ja Mehhiko saatkond, ProMexico ja Eesti Kultuurkapital. Ürituse koostööpartneriteks on Von Krahli teater, Bastioni aed, Piip ja Tuut mängumaja, kohvik Koogel Moogel, Texas cantina, restoran Neikid, Baila baar ja klubi, stuudio Arte Flamenco ja Havana Club.

 

 

Festivali filmikava: http://www.kino.ee/Events/Hispaania2013

Kogu festivali kava: http://www.hispaaniamaja.ee/hispaania-maailma-festival/

 

 

Lisainfo:

Kino Artis

telefon 663 1370

kino@kino.ee; www.kino.ee

 

Hispaania Maja

telefon: 5562 6496

info@hispaaniamaja.ee; www.hispaaniamaja.ee