Register

Uudised

102 minutit pööraseid muusikafilme kinos Artis

|
Jüripäeval, 23. aprillil kell 21.00 esilinastub kinos Artis BFMi magistrikursuse lühifilmide programm "Kes see laulab köögis?". Tegemist on viie uhiuue muusikafilmiga, kus läbi laulude saavad sõna nii vene hiphopparid, eesti ääremaa joodikud kui armastajad Aasiast. Filmides mängivad juba tuntud näitlejad, aga ka alles päris noored tulevikulootused.
 
Kui varasemalt on selle BFMi filmikursuse käe all valminud tummfilmid, komöödiad, ajastufilmid, kirjandusteose adaptsioonid jne, siis seekord avastavad noored režissöörid muusikafilmi žanri. Ekraanile jõuavad Triin Ruumeti minimalistlik ja mõnusalt jaburavõitu noortelugu "Puberteet", Eik Tammemäe meelas retrostiilis rannafilm "Vanilli 2 Palli", Moonika Siimetsa kolkamuusikal "Viimane Romeo", Ivan Pavljutškovi hip-hop muusikal "Inside+Out" ja Wing Hang Chow aasiapärane armastuslugu "Memory of Love".
 
Näitlejatest mängivad Rasmus Kaljujärv, Kaisa Selde, Indrek Taalmaa, Merle Jääger, Tanel Saar, Jörgen Liik, Katre Kaseleht, Jaan Pehk, Rait Õunapuu, tuntud vene hip+hop bändi Gorõ Lana liikmed jpt.
 
Filmiprogramm "Kes see laulab köögis?" on pühendatud tänaseks lahkunud BFMi filmiosakonna juhile ja kursuse juhendajale Jüri Sillartile. Just Sillartilt pärineb muusikafilmide tegemise idee, sest armastatud õpetaja arvamus oli, et režissöörid peaksid lisaks klassikaliste draamalugude jutustamisele oskama mõelda ka tinglikumas ja mängulisemas võtmes.
 
Mõnedki linastuvad filmid on saanud juba ka oma esimese tunnustuse. Möödunud nädalal Balti Filmi- ja Meediakooli aasta jooksul valminud tööde autasustamisel leidsid ära märkimist Ivan Pavljutškovi "Inside+Out" ja Triin Ruumeti "Puberteet". Moonika Siimetsa "Viimane Romeo" sai parima režii, parima operaatoritöö ja parima filmi preemia.
 
Programmi esilinastus 23. aprillil on reserveeritud kutsutud külalistele. Avalikud seansid algavad kinos Artis alates 10. maist. Seansi pikkus on 102 minutit.
 
Lisainfo:
Kristo Jürmann
Tel+ 372 5065360