Register

Uudised

Harivaid perefilme tutvustav Euroopa lastefilmide festival 26. - 27. mail kinos Artis ja Solaris keskuses

|
Ajakiri "Pere ja Kodu" esitleb 26. ja 27. mail kinos Artis ja Solarise keskuses toimuvat EUROOPA LASTEFILMIDE FESTIVALI, mis toob publiku ette uhiuued laste- ja perefilmid, samuti parima valiku juba kinodesse jõudnud filmidest. Üritust juhivad Tallinna Linnateatri näitlejad Külli Teetamm ja Andero Ermel, kelle pere on sage Euroopa lastefilmide külastaja. Festivali käigus saab igaüks anda oma panuse filmi "Lotte ja kuukivi saladus" nägemispuudega lastele mõeldud kirjeldustõlke valmimisse, mille linastusele on oodatud ka terved ja muidu uudishimulikud lapsed-lapsevanemad. Lisaks toimub terve rida filmiga seotud üritusi nii kinos kui Solaris keskuses: meediateemalised loengud lapsevanematele, Kinobussi eriefektide töötoad lastele ja palju muud.
Uutest filmidest linastuvad lastefilmide festivalil Norra lastefilm "Pulkson on hädas" ehk kolmas seiklus väikesest poisist, kelle parimaks sõbraks on puupulgast animeeritud tegelane, Taani perekomöödia "Minu õelapsed üksinda kodus" ning täiesti erakordne animaprojekt 2-5-aastastele lastele esimeseks kokkupuuteks filmiga, mis jagatud kahte 30-minutilisse ossa: "KES? FILM KÕIGE PISEMATELE" ja "KES? PESAMUNADE FILM". Kõik need filmid jõuavad suve jooksul ka kinoekraanidele, ent esmaesitlus toimub festivali raames. Lisaks saab festivali raames ära vaadata mitmed teised juba kinodes linastunud erinevas vanuses lastele mõeldud perefilmid:
…alates 4. eluaastast
Liiklusteemaline animaprogramm "SIIA-SINNA LÄBI LINNA"
Kirjeldustõlkega kodumaine animafilm "LOTTE JA KUUKIVI SALADUS"
Keskkonnateemasid väärtustav Norra animafilm "POLITSEIAUTO PELLE"
…alates 5. eluaastast
Oscarile kandideerinud Prantsuse animafilm "Üks kass Pariisis", mille tutvustuse juurest võib nüüd leida meediaõppematerjalid, mis aitavad lapsevanemal või õpetajal filmi lastele paremini avada ja nii filmivaatamisest hariva ja kasuliku ettevõtmise teha. See film teeb rõõmu ka suurtele filmisõpradele.
H. Ch. Anderseni igihalja muinasjutu ekraniseering "Inetu pardipoeg" P. Tšaikovski muusikale, millele on eestikeelse teksti lugenud Tambet Tuisk.
…alates 6. eluaastast
Prantsuse perekomöödia "Väike Nicolas", mis naerutab kindlasti kogu peret.
Saksamaa lastefilm võluritüdrukust "Väike nõid Lilli 2: Reis Mandolani"
Kõik filmid ja programmid linastuvad eesti keeles.
Festivali raames toimuvad tasuta meediateemalised loengud lapsevanematele Apollo raamatupoes, kus ettekannetega esinevad Tallinna Ülikooli ja Balti Filmi- ja Meediakooli eksperdid Kristi Vinter ja Katrin Saks, meediateemalise ümarlaua viib läbi muusik ja saatejuht Henry Kõrvits, vesteldes kunagiste Eesti lapstähtedega kuulsusest ja meedia rambivalguses üleskasvamisest.
Kinobussi abiga saavad lapsed Solarise keskuse aatriumi 1. korrusel katsetada eriefekte ehk esinemist televisioonist tuttava green screeni taustal. Omalaadse filmikogemuse aitab jäädvustada Solaris keskuses asuv Fotoluksi kauplus, mis prindib iga katsetaja parimast esinemisest välja tasuta fotojäädvustuse. Green screeni ette sätivad end ka Miia-Milla-Manda muuseumitunnid, liiklusteemasid tutvustav Jänku-Juss, elusuuruses Pariisi kass ning muidugi koeratüdruk Lotte, kes kutsub kõiki lapsi ja lapsemeelseid katsetama nägemispuudega laste jaoks valminud kirjeldustõlkega animafilmi "Lotte ja kuukivi saladus" vaatamist ning tõlke lõplikku valmimist toetama.
Kõikidel osalejatel teeb suu magusaks Katjes.
Euroopa Lastefilmide Festivali korraldab Europa Cinemas võrgustikku kuuluv kino Artis, mille üks tähtsamaid missioone on Euroopa kinokunsti tutvustamine. Festivali esitleb ajakiri "Pere ja Kodu", suurim toetaja on Eesti Kultuurkapital. Head partnerid on Solaris keskus, Apollo raamatupood, Kinobuss, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, Miia-Milla-Manda muuseum, Jungent ja kauplus Fotoluks. Filme aitavad ekraanile tuua Tallinnfilm, Eesti Joonisfilm, MTÜ Kakora, Estinfilm, Lastekas.ee, MTÜ Must Käsi ja A One Film ning meediakoolitusi aitab läbi viia Tallinna Ülikooli Balti Filmi-ja Meediakool.
Piletiinfo ja ajakava:
Kino Artis kassa tel 66 31380
Kõik lisategevused on tasuta.