Register

Uudised

Argentina tango teemaline kohvikuõhtu Hispaania kino festivalil

|
2. märtsil kell 18:30, tund enne Argentina režissööri J.J. Campanella tunamullu parima võõrkeelse filmi Oscariga pärjatud filmi "Saladus nende silmades" linastust, toimub kinos Artis Argentina tango teemaline kohvikuõhtu. Saksamaal resideeruv tõlkija, kirjastaja, kontserdikorraldaja ja Argentina tango õpetaja Kaja Keil avab tango sügavama, poliitilise tähenduse.

Juttu tuleb Argentina tango nähtavast ja nähtamatust maailmast. Enamjaolt lavalt nähtud tango saab ehk sel õhtul hoopis sügavama tähenduse. Lisaks 70-ndate aastate diktatuur Buenos Aireses. Mõlemad teemad kumavad läbi paljude uuema aja Argentina filmi- ja kirjandusteoste. Hea näide on 2010. aastal ka Eestis ilmunud romaan "Kolm minutit tegelikkust". Sellest õhtu jooksul räägitaksegi.

 

Saateks Astor Piazzolla meeliülendavad muusikapalad.

 

Loe ka raamatust lähemalt: http://www.tangobruecke.de/763.html

 

Juan José Campanella "Saladus nende silmades" on ühtaegu meisterliku filmikeelega kaasahaarav mõrvamüsteerium ja õrn armastuslugu, kommentaar Argentina õigussüsteemile ja mõtisklus kire, mälestuste ja mäletamise üle. Filmis hargneb pensionipõlve pidava endise kohtu-uurija Benjamin Espósito mälestuste kaudu lahti kahekümne viie aasta tagune noore naise mõrvalugu, millel on mehe jaoks tuhat algust, ent puudub lõpp. Espósito jaoks omal ajal pea kinnisideeks muutunud mõrva lahendamise tõttu on ta ilma jäänud sõbrast, tööst ning armastatud naisest ning veel aastakümneid hiljem näeb ta oma oleviku asjaolude tagamaid just tolles juhtumis.

 

Film linastub HISPAANIA KINO FESTIVALIL:

2. märtsil kell 19:30 kinos Artis

4. märtsil kell 21:30 kinos Artis

8. märtsil kell 19:15 kinokeskuses Cinamon

 

Lisainfo:

Kino Artis

Tel 6631373

E-post: tallinnfilm@kino.ee 

www.kino.ee