Register

Uudised

Jaak Kilmi "Minu spioonist isa" eriseansid kinos Artis!

|

Alates 30. augustist on üksikute seanssidena Artise ekraanidel äsjalõppenud Balti filmipäevadel väga suure publikumenu osaliseks saanud dokumentaalfilm "Minu spioonist isa". 

See on Jaak Kilmi ja Gints Grube film, mille rahvusvaheline esilinastus toimus juunis mainekal Sheffieldi dokumentaalfilmide festivalil Inglismaal. Balti filmipäevade raames toimus Tallinna esilinastus, mis tõi kokku palju rohkem huvilisi, kui saali mahtunud oleks. 

Lugu ise on järgmine: 

Kui noorele Ievale avaneb 1978. aastal võimalus sõita külla isale, kes viibib New Yorgis Nõukogude Liidu diplomaatilisel missioonil, ei suuda ta ettegi kujutada, et sellest saab reis, millel tagasiteed pole. Avastades end oma topeltagendist isa luuremängude keskelt, on tüdruk sunnitud igaveseks hüvasti jätma oma senise eluga. Asjaosalistele kõike muud kui mäng, jättes armid kogu eluks… Isiklikke arhiivimaterjale, vaatlevat dokki ja taaslavastusi kasutades elustab film 1970ndate lõpu külma sõja atmosfääri, millesse on põimitud ootamatult uude ja tundmatusse maailma sisenenud noore naise väga isiklikud mälestused.