Register

Uudised

Taani kino festival toob Tallinnasse ja Tartusse põhjamaise kino hinnatud teosed

|
Tähistamaks Taani Euroopa Liidu eesistumisperioodi 2012. aasta esimesel poolaastal toimub Taani saatkonna ja Taani Kultuuri Instituudi eestvõttel 23. - 30. märtsil Tallinnas kinos Artis ja 26. - 28. märtsil Tartus Genialistide Klubis TAANI KINO FESTIVAL, mida esitleb Sampo Pank.
Festivali raames linastub 10 täispikka filmi ja üks lühianima programm, klassikaliste draamade ja komöödiate kõrval ka noorte- ja lastefilme, animatsiooni, ajaloolist thrillerit ning üks dokumentaalfilm. Festivali avab 23. märtsil kell 19:00 kinos Artis Kaspar Rostrupi 1989. aastal parima võõrkeelse filmi Oscarile kandideerinud perekonnadraama "Tants Regitzega", mis on ka festivali ainus möödunud sajandist pärit linateos. Uusim festivali raames linastuv mängufilm, äsja Berliini filmifestivalil kahe olulise auhinnaga pärjatud ajalooline draama "Kuninglik armulugu", jääb 30. märtsist Eesti kinoekraanidele.
 
Taani kino on viimastel aastatel olnud väga edukas, kui alustada Lars von Trieri "Melanhoolia" nimetamisega 2011. aasta Euroopa parimaks filmiks. Sealsamas Euroopa filmiauhindade tseremoonial tunnistati parimaks režissööriks Susanne Bier filmi eest "Taevariik", mis aasta algul oli juba võitnud võõrkeelse filmi Oscari. Need ja ka näiteks Thomas Vinterbergi "Submarino" on jõudnud Eesti kinolevisse. Peagi algava kinofestivali kavas on seevastu enamuses filmid, mida varem ei ole Eestis näidatud. Enamik programmist linastub eestikeelsete subtiitritega, animafilmidel on audiotõlge.
 
Kõikide filmide tutvustused: http://www.kino.ee/Events/DanishCinema
 
Lisainfo:
Kirke Torpan
Taani saatkond
Tel 6306431
 
Kino Artis
Kassa tel 6631380
 
Genialistide Klubi
www.genklubi.ee
 
Taani Filmiinstituut: www.dfi.dk