Registreeru

Uudised

Harivaid perefilme tutvustav Euroopa lastefilmide festival 26. - 27. mail kinos Artis ja Solaris keskuses

|
Ajakiri "Pere ja Kodu" esitleb 26. ja 27. mail kinos Artis ja Solarise keskuses toimuvat EUROOPA LASTEFILMIDE FESTIVALI, mis toob publiku ette uhiuued laste- ja perefilmid, samuti parima valiku juba kinodesse jõudnud filmidest. Üritust juhivad Tallinna Linnateatri näitlejad Külli Teetamm ja Andero Ermel, kelle pere on sage Euroopa lastefilmide külastaja. Festivali käigus saab igaüks anda oma panuse filmi "Lotte ja kuukivi saladus" nägemispuudega lastele mõeldud kirjeldustõlke valmimisse, mille linastusele on oodatud ka terved ja muidu uudishimulikud lapsed-lapsevanemad. Lisaks toimub terve rida filmiga seotud üritusi nii kinos kui Solaris keskuses: meediateemalised loengud lapsevanematele, Kinobussi eriefektide töötoad lastele ja palju muud.
Uutest filmidest linastuvad lastefilmide festivalil Norra lastefilm "Pulkson on hädas" ehk kolmas seiklus väikesest poisist, kelle parimaks sõbraks on puupulgast animeeritud tegelane, Taani perekomöödia "Minu õelapsed üksinda kodus" ning täiesti erakordne animaprojekt 2-5-aastastele lastele esimeseks kokkupuuteks filmiga, mis jagatud kahte 30-minutilisse ossa: "KES? FILM KÕIGE PISEMATELE" ja "KES? PESAMUNADE FILM". Kõik need filmid jõuavad suve jooksul ka kinoekraanidele, ent esmaesitlus toimub festivali raames. Lisaks saab festivali raames ära vaadata mitmed teised juba kinodes linastunud erinevas vanuses lastele mõeldud perefilmid:
…alates 4. eluaastast
Liiklusteemaline animaprogramm "SIIA-SINNA LÄBI LINNA"
Kirjeldustõlkega kodumaine animafilm "LOTTE JA KUUKIVI SALADUS"
Keskkonnateemasid väärtustav Norra animafilm "POLITSEIAUTO PELLE"
…alates 5. eluaastast
Oscarile kandideerinud Prantsuse animafilm "Üks kass Pariisis", mille tutvustuse juurest võib nüüd leida meediaõppematerjalid, mis aitavad lapsevanemal või õpetajal filmi lastele paremini avada ja nii filmivaatamisest hariva ja kasuliku ettevõtmise teha. See film teeb rõõmu ka suurtele filmisõpradele.
H. Ch. Anderseni igihalja muinasjutu ekraniseering "Inetu pardipoeg" P. Tšaikovski muusikale, millele on eestikeelse teksti lugenud Tambet Tuisk.
…alates 6. eluaastast
Prantsuse perekomöödia "Väike Nicolas", mis naerutab kindlasti kogu peret.
Saksamaa lastefilm võluritüdrukust "Väike nõid Lilli 2: Reis Mandolani"
Kõik filmid ja programmid linastuvad eesti keeles.
Festivali raames toimuvad tasuta meediateemalised loengud lapsevanematele Apollo raamatupoes, kus ettekannetega esinevad Tallinna Ülikooli ja Balti Filmi- ja Meediakooli eksperdid Kristi Vinter ja Katrin Saks, meediateemalise ümarlaua viib läbi muusik ja saatejuht Henry Kõrvits, vesteldes kunagiste Eesti lapstähtedega kuulsusest ja meedia rambivalguses üleskasvamisest.
Kinobussi abiga saavad lapsed Solarise keskuse aatriumi 1. korrusel katsetada eriefekte ehk esinemist televisioonist tuttava green screeni taustal. Omalaadse filmikogemuse aitab jäädvustada Solaris keskuses asuv Fotoluksi kauplus, mis prindib iga katsetaja parimast esinemisest välja tasuta fotojäädvustuse. Green screeni ette sätivad end ka Miia-Milla-Manda muuseumitunnid, liiklusteemasid tutvustav Jänku-Juss, elusuuruses Pariisi kass ning muidugi koeratüdruk Lotte, kes kutsub kõiki lapsi ja lapsemeelseid katsetama nägemispuudega laste jaoks valminud kirjeldustõlkega animafilmi "Lotte ja kuukivi saladus" vaatamist ning tõlke lõplikku valmimist toetama.
Kõikidel osalejatel teeb suu magusaks Katjes.
Euroopa Lastefilmide Festivali korraldab Europa Cinemas võrgustikku kuuluv kino Artis, mille üks tähtsamaid missioone on Euroopa kinokunsti tutvustamine. Festivali esitleb ajakiri "Pere ja Kodu", suurim toetaja on Eesti Kultuurkapital. Head partnerid on Solaris keskus, Apollo raamatupood, Kinobuss, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, Miia-Milla-Manda muuseum, Jungent ja kauplus Fotoluks. Filme aitavad ekraanile tuua Tallinnfilm, Eesti Joonisfilm, MTÜ Kakora, Estinfilm, Lastekas.ee, MTÜ Must Käsi ja A One Film ning meediakoolitusi aitab läbi viia Tallinna Ülikooli Balti Filmi-ja Meediakool.
Piletiinfo ja ajakava:
Kino Artis kassa tel 66 31380
Kõik lisategevused on tasuta.
Ootame väga Sinu kirja kuni 21. oktoobrini, kui usud, et võiksid olla just see, keda otsime. Kuulutuse jagamine sõprade ja tuttavatega on ka väga teretulnud!
Artises on vabanemas klienditeenindaja töökoht. Ootame sooviavaldusi ja võimalikke küsimusi 26. oktoobrini 2020. Julget osavõttu!
22. oktoobrist tuleb kümne seansiga Artise ekraanile Prantsuse ajastudraama "Põleva tütarlapse portree" - läbi ja lõhki Artise publiku film.
Laupäevast, 10. oktoobrist tuleb 10 seansiga kino Artise ekraanile võrratult ilus dokumentaalfilm, mis näitab, kuidas inimene ja loodus saavad olla õnnelikus suhtes.
10. – 18. oktoobrini ootab kino Artis lapsi, noori, peresid ja kõiki teisi huvilisi vaatama uusi põnevaid joonis- ja dokumentaalfilme loodusest ja loomadest.
24. - 27. septembrini pakub Artis kinonostalgiat või väärt võimalust tutvumiseks legendaarse vene režissööri Andrei Tarkovski (1932 – 1986) filmidega.
HEAD ARTISE KÜLASTAJAD!
Eesti oma koroonaäpp HOIA on nagu tark mees taskus - teavitab Sind, kui leiab, et oled olnud lähikontaktis mõne nakatunuga. Töötab seda paremini, mida rohkemad inimesed äppi kasutavad. Artis soovitab!
Soe, inimlik ja vägagi aktuaalseid teemasid puudutav dokumentaalfilm viib meid Balkani mägede vahele, kust võib veel leida elu, milletaolist me enam Euroopas ehk ettegi ei kujuta.
4. - 13. septembrini jõuavad Artises ekraanile maailmakuulsa Jaapani filmilavastaja AKIRA KUROSAWA (1910 – 1998) filmid.
Juba neljandat korda võõrustab kino Artis Balti Filmipäevi. Kahel augustikuu õhtul tulevad ekraanile Läti ja Leedu filmiloome paremikku kuuluvad filmid, mis linastuvad eesti - ja inglisekeelsete subtiitritega ning on kõigile TASUTA.
15. - 22. augustini on kõikidel kinogurmaanidel võimalus kaasa elada kaheksale filmilindilt linastuvale filmile. Kino nagu vanasti!
Judy Garlandi rolli eest nii Kuldgloobuse kui Oscariga tunnustatud Renée Zellweger on kahel õhtul taas Artise ekraanil.
Märtsikuust alates pausil olnud DAAMIDE VALIKU KINOÕHTUD saavad augustist taas hoo sisse!
Seitsmel juulikuu õhtul toob Artis tagasi ekraanile põneva valiku publiku lemmikfilme 2019.-2020. aastast. Teiste seas on hittfilmi "Tõde ja õigus" lühendatud versioon, mida Eestis pole veel kunagi näidatud.
Kinopaast on läbi. Tänasest, 1. juuni hilishommikust alates saavad pealinna kinosõbrad jälle suurelt ekraanilt filme nautida.
Kolmandat korda järjest tuli Artise aasta menukaim film Eesti tegijatelt, lüües konkurente seegi kord pika puuga ning järgmist kodumaist filmi koguni viiekordselt.
Reedest, 13. märtsist algas Eestis eriolukord, mis kõige muu hulgas tähendab, et ka kino Artis sulgeb uksed ajani, mil tavapärane elukorraldus taastub.
13.-15. veebruarini võõrustab Artis Talviseid Rahvusvähemuste Filmikultuuri Päevi, mis seekord toovad ekraanile 4 omanäolist filmi, viies kinosõbrad nii Põhja-Rootsi, Soome, Jakuutiasse kui Arktikasse. Kasuta võimalust näha ja kogeda maailma ja väikeste rahvaste erilisi palgeid!
29. jaanuarist 2. veebruarini saab Artises iga päev näha mitmekülgset valikut maailma parimatest dokumentaalfilmidest.
Alates 8. jaanuarist toob Artis loetud arv kordi ekraanile suurejoonelise eluloolise filmi „Judy“, milles legendaarseks Ameerika filminäitlejaks ja lauljaks Judy Garlandiks kehastub Oscarivõitja Reneé Zellweger.
Reedest pühapäevani tulevad kinos Artis Eesti publiku ette kolm tähelepanuväärset filmi, mis kandideerisid 2019. aasta Euroopa Parlamendi LUX Prize auhinnale. Filmipäevad avab 6. detsembri õhtul võidufilm.
12. – 20. oktoobrini kestvatel laste filmipäevadel on Artise ekraanidel uued eestikeelsed Euroopa lastefilmid nii mudilastele, koolilastele kui tervele perele.
Lisaks ajalooõpikutele pakub kooliõpilastele suurepärast võimalust tutvuda nii Eesti kui ka Euroopa ajalooga linnulennult ning läbi mõnusa huumori Hardi Volmeri film "Elavad pildid".
22. veebruaril kell 19:00 esilinastub kinos Artis retrohõnguline prantsuse romantiline komöödia "Populaarne tüdruk" (Populaire), mille keskmes on 1950. aastatel ülipopulaarsed masinakirjutamise meistrivõistlused. Filmi peaosades mängivad prantsuse populaarseim poissmeeste kehastaja Romain Duris ("Südametemurdja", "Molière") ja vendade Dardenne'ide Cannes'i filmifestivalil Kuldse Palmioksa pälvinud filmiga "Laps" (L'Enfant) rambivalgusesse tõusnud Déborah François.
Sel nädalavahetusel, 26. ja 27. mail kinos Artis ja Solarise keskuses toimuval Euroopa lastefilmide festivalil toimuvad tasuta meediakoolitused lapsevanematele saavad väärika punkti Henry Kõrvitsa juhitava vestlusringiga meedia tähelepanu all üles kasvamisest, millest võtavad osa kunagised lapstähed.
Seni kuni vanad kinoprofid aega Cannes’is veedavad, tuleb uus põlvkond peale. Ja eesti filmi tulevik näib helge.
Sõbralik Artise ja Tallinnfilmi seltskond saadab praeguse perenaise lapsehoolduspuhkusele ning otsib uut aktiivset kohvikujuhatajat.
11. - 15. mail toimub kinos Artis filminädal "Artistid Artises", mis toob ekraanile dokumentaalfilmid märkimisväärsetest kultuuritegelastest. Eriliseks teeb ürituse asjaolu, et korraldamise eest vastutavad noored vabatahtlikud filmihuvilised.
Reedel, 11. mail kell 21:30 toimub kinos Artis omalaadne kontsert-performance METROPOLIS – KINO KONZERT, milles Põhjala riikide muusikud defineerivad uuesti Fritz Langi legendaarse ulmeklassika "Metropolis" helipilti. Originaalis orkestrimuusikaga linastunud armastus-, düstoopia- ja ühiskonnakriitilisele loole on lisatud 80 aastat pärast esilinastust leitud osad, mida peeti lõplikult hävinuks, ning uue, elektroonilise kõlapildi loovad alternatiivinstrumentidel musitseeriv Soome avangardtrio Cleaning Women, mürataustadega katsetav Petrozavodski muusik Ivan Afanasjev Venemaalt ja Norra muusikud-heliloojad Gudmund Østgård ja Nasra.
6. Jaapani animatsiooni filmifestivali aukülaline, animerežissöör Maya Yonesho, saabub täna Eestisse ning esitleb laupäeval, 8. aprillil kell 15 kinos Artis maailmas suurt tunnustust pälvinud lühifilmikollektsiooni "Talvepäevad", milles 35 erinevat autorit üle maailma, nende hulgas Maya Yonesho, tõlgendavad Matsuo Basho surematuid rengasid animevõtmes. Kollektsiooni kordusseanss toimub 2. mail kell 18 kinos Artis.
13. - 20. aprillil toimub kinos Artis kultuurikuu "Saksa kevad" raames filminädal "Musik.Film.Woche", mille raames linastub 7 erinäolist muusikalist linateost klassikast avangardini, eluloofilmid kõrvuti dokumentalistikaga. Filminädala avab 13. aprillil kell 19:30 parimaks Saksa filmiks tunnistatud Joseph Vilsmaieri tõsielusündmustel põhinev draama "Comedian Harmonists", mille kordusseanss toimub 20. aprillil kell 11:00 väärikate kinohommikute programmis. Enamik filme linastub eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.
Tähistamaks Taani Euroopa Liidu eesistumisperioodi 2012. aasta esimesel poolaastal toimub Taani saatkonna ja Taani Kultuuri Instituudi eestvõttel 23. - 30. märtsil Tallinnas kinos Artis ja 26. - 28. märtsil Tartus Genialistide Klubis TAANI KINO FESTIVAL, mida esitleb Sampo Pank.
Pühapäeval, 18. märtsil esitletakse Eesti filmi 100. sünnipäeva raames kinos Artis Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli filmiosakonna III lennu tudengite kõige esimesi filme. Koondnimetuse all "Pole sõnu" esitlevad oma debüütteoseid režissöörid Anna Hints, Doris Tääker, Eva Kübar, Heinrich Sepp, Margus Raid, Nele Kirsipuu, Reino Aedmäe, Sander Maran, Sandra Z ja Sten-Jaago Vesso. Programmi ainus avalik seanss toimub kinos Artis 19. märtsil kell 19:15.
2. märtsil kell 18:30, tund enne Argentina režissööri J.J. Campanella tunamullu parima võõrkeelse filmi Oscariga pärjatud filmi "Saladus nende silmades" linastust, toimub kinos Artis Argentina tango teemaline kohvikuõhtu. Saksamaal resideeruv tõlkija, kirjastaja, kontserdikorraldaja ja Argentina tango õpetaja Kaja Keil avab tango sügavama, poliitilise tähenduse.
1. märtsil kell 17:20 toimub HISPAANIA KINO FESTIVALI raames kinos Artis katalaanikeelse dokumentaalfilmi EL BULLI lisaseanss. Film on subtitreeritud eesti ja inglise keelde.
27. veebruarist 4. märtsini toimub Tallinnas kinos Artis ja 5. - 9. märtsini Tartus kinokeskuses Cinamon Hispaania kino festival, mille raames jõuab ekraanidele valik viimastel aastatel hispaaniakeelses kinos tunnustust leidnud linasteoseid.
24. - 26. veebruaril kell 17 linastab festival DocPoint Tallinn kinos Artis kolmeks temaatiliseks programmiks koondatud Eesti nõukogudeaegse dokumentalistika põnevamaid ja kurioossemaid teoseid. Talinnfilmi ja Eesti Rahvusringhäälingu arhiivisügavustest jõuavad ekraanile poliitika, poeesia ja olme märksõnade alla jagatud filmilindid. Filmiüritus toimub Eesti filmi 100. sünnipäeva raames.
Reedel, 10. veebruaril esilinastub kinos Artis prantsuse animaautorite Jean-Loup Felicioli ja Alain Gagnoli põnev perefilm "Üks kass Pariisis", mis nomineeritud parima animafilmi Oscarile. Film linastub eesti keelde dubleerituna Tallinnas kinos Artis ja Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan ja Cinamoni kinokeskuses, Rakvere Teatrikinos, Viljandis Männimäe külalistemaja kinos ning üle Eesti Kinobussi vahendusel. Kinos Artis on alates 13. veebruarist võimalik filmi vaadata ka originaalkeeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.
9. veebruaril kell 19:00 esilinastub kinos Artis dokumentaalfilm "Pärand".
Eesti Filmi juubeliaasta puhul sai äsja uue kuue (digitaliseeritud ja puhastatud pildiga) Eesti ülipopulaarne mängufilm "Vallatud kurvid" (1959). 1. veebruaril kell 18 toimub Tallinnas kinos Artis sel puhul pidulik linastus. Kohal on filmi naispeaosatäitjad Terje Luik ja Eve Kivi. Õhtut juhib Eesti Film 100 eestvedaja, filmiajakirjanik ja -toimetaja Jaak Lõhmus. Kuulutatakse välja ka Eesti Film 100 veebruarikuu fookus - "Mehed ei nuta".
Läbi suve Tallinnas kinos Artis ja Tartus Cinamoni kinokeskuses kinoklassika nišifilme tutvustanud filmiprogramm AINULT FRIIKIDELE lõpetab Euroopa kultuuripealinna aasta erakordse linateosega dokumentalistika klassikuilt D.A. Pennebakerilt ja Chris Hegeduselt. Skenedele ja subkultuuridele pühendatud hooaja võtab kokku 19. detsembril kell 21:00 kinos Artis ja 20. detsembril kell 21:00 Cinamoni kinokeskuses linastuv dokumentaalfilm KOOGIKUNINGAD Prantsusmaa parima kondiitri tiitlit jahtivatest magusameistritest.