Registreeru

Sündmused

"Meemaa" eriseansid

"Meemaa" on esimene film, mis on kandideerinud korraga nii parima rahvusvahelise filmi kui parima dokumentaalfilmi Oscarile. Mainekal Sundance festivalil võitis see Põhja-Makedoonia linateos kolm auhinda ning on pälvinud arvukalt preemiaid ka teiste festivalide ning ühingute poolt. 

Ljubomir Stefanovi ja Tamara Kotevska dokumentaalfilm on eepiline, intiimne, humoorikas ja hämmastavalt kauni pildikeelega portree inimkonna ja looduse haprast tasakaalust. Dokumentaalfilm, mis tundub kui mängufilm.  

Filmis näeme, kuidas eriliselt sümpaatne ja optimistlik Hatidze Muratova elab koos oma vana ja haige emaga Balkani mägede vahel, kus pole teid, elektrit ega vett. Hatidze on üks Euroopa viimaseid naismetsamesinikke. Ta müüb mett neljatunnise jalutuskäigu kaugusel asuvas linnas. Hatidze rahulik elu pööratakse aga pea peale, kui naabrusesse kolib uus perekond, kes toob kaasa alatasa möirgavad masinad, seitse last ja lehmakarja. Hatidze on valmis muutused vastu võtma, kuid ometi tekivad rahu ja traditsioone armastava mesiniku ja värskelt saabunud moodsa perekonna vahel konfliktid, mis paljastavad fundamentaalsed erinevused looduse, inimlikkuse ja harmoonia ning rahutuse, ära kasutamise ja jätkusuutlikkuse vahel.

Film, mis puudutab hinge ja avardab silmapiiri. 

VAATA TREILERIT 

VAATA LÕIKU SAATEST OP, KUS FILMIST KÕNELEB MARK SOOSAAR

SEANSID ja PILETID:

E 14.09 kell 19

K 16.09 kell 19

N 17.09 kell 19

L 19.09 kell 17

E 21.09 kell 19

K 23.09 kell 19

L 26.09 kell 18.30

P 27.09 kell 17

T 29.09 kell 19

K 30.09 kell 19