Registreeru

Sündmused

LUX Filmipäevad 2019

 

 

LUX filmiauhinna finalistid on Artise ekraanil: 

Reedel, 6.12 kell 19.00

God exists, Her Name is Petrunya 

Mis juhtub, kui üks naine osaleb traditsioonilisel meeste võistlusel ja saab kätte püha risti, mille õigeusu preester on jõkke heitnud? Petrunya saab just sellega hakkama ja vihastab välja nii mehed kui ka preestri, kes kutsub kohale politsei. Kuigi Petrunya ei ole algselt feminist, keeldub ta rahuldamast nõudmist rist tagastada ning võitleb võrdsete õiguste eest. „Miks minul ei ole õigust hea õnne aastale?“ küsib ta, viidates võistluse võitja „auhinnale“.

Laupäeval, 7.12 kell 19.00

Cold Case Hammarskjöld

Dag Hammarskjöld hukkus 1961. aastal kahtlastel asjaoludel toimunud lennuõnnetuses, olles teel relvarahu sõlmimise läbirääkimistele, et lahendada konflikt Kongo Demokraatlikus Vabariigis Katangas. Kaalul olid märkimisväärsed majanduslikud huvid. Rootslasest ÜRO peasekretär oli edumeelne poliitik, kes soovis ära hoida lääneriikide mõjuvõimu taastamise Aafrikas pärast seda, kui koloniaalmaad olid sõltumatuse saavutanud. Mads Brüggeri pinget kruviv dokumentaalfilm heidab valgust sellele mõistatuslikule juhtumile.

Pühapäeval, 8.12 kell 19.00

The Realm

Kui kaugele on keegi valmis oma võimu säilitamise nimel minema? Selle haarava põneviku keskmes on poliitiline korruptsioon. Film räägib eduka poliitiku langusest ja tema näiliselt igipüsiva mõjuvälja lagunemisest. Vaatajale pakutakse kibedaid sõnalahinguid, närvekõditavaid tagaajamisi ja kokkupõrkeid uuriva ajakirjandusega.

 

Seansid on TASUTA. Kassa väljastab 0-pileteid alates 1 h enne seanssi. 

Euroopa Parlament annab LUX filmiauhinda välja igal aastal, eesmärgiga toetada Euroopa filmide levitamist. Filmide temaatika peegeldab Euroopa poliitilist olukorda ja sotsiaalseid probleeme ning ühtlasi tähistab Euroopa kultuuri.

Hääleta enda lemmikfilmi poolt enne 31. jaanuari ja võida reis 2020. aasta juulis Karlova Vary Rahvusvahelisele Filmifestivalile, et isiklikult välja kuulutada publiku lemmiku auhind.

LUX filmiauhinna koduleht: https://luxprize.eu/home